Czy na laptopie jest partycja recovery?

Proszę o info czy mam w nowo kupionym laptopie ukrytą partyycję.Kupiłem laptopa bez systemu.Czy mogę zainstalowac osobiście jeśli istnieje na partycji recovery?

post-154703-0-64418500-1399805717_thumb.

No ale nawet na logikę: widzisz gdzieś w “dyskach” dysk 29GB FAT32? Odpowiadając na Twoje pytanie: tak, masz ukrytą partycję ~30GB z “system recovery”. Odpowiadają na kolejne pytanie: nie, nikt Cię nie oszukał na wielkości dysku.

Tak myślałem ,że jest ukryta ale dlaczego na niej nic nie ma?Jest pusta a próba zainstalowania na niej systemu jest niemożliwa.ale myślę ,że mając oryginalne nosniki ’ recovery’ powinno się zainstalowac na tej ukrytej.To jest tylko moje przypuszczenie-prosze o porady bo ja to już 65 latek i ze wszystkim sobie nie poradzę. Pozdrawiam

Niewykluczone, że nie jest pusta! Partycja ta jest swoistym “nośnikiem” przywracalnej kopii systemu (czyli “recovery”) i nie możesz instalować systemu “na niej” lecz z niej! Trzeba po prostu tego spróbować, używając odpowiedniej dla modelu laptopa procedury. Opis procedury w instrukcji laptopa!

Oczywiście, możesz zainstalować system z posiadanej płyt(y) “recovery”, ale nie na tej partycji(!), lecz na każdej innej, np. na obecnej " C".

codin , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To chyba najlepiej usunąć tą partycję bo skoro nie można zainstalować recovery.

Ona nie jest po to by cokolwiek na niej instalować, ona zastępuje płytę DVD z systemem. Z niej odzyskuje się system. Jak? Tu już musisz odwołać się do instrukcji obsługi laptopa.

Hej,

Jakiej firmy jest to laptop? I jaki dokładnie model?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Lenovo G 580/20150/Pozdrawiam

Na tym laptopie masz mały przycisk pn. “OneKey Rescue”, który należy użyć chcąc wykorzystać partycję Recovery i przywrócić firmowy system operacyjny. Po prostu go nacisnąć, chcąc uruchomić laptopa, zamiast głównego przycisku Power. Oczywiście operacja będzie bezskuteczna jeśli partycja Recovery została uszkodzona lub usunięta.

 

Bądź nie została utworzona: