Czy na laptopie jest partycja recovery?

(codin) #1

Proszę o info czy mam w nowo kupionym laptopie ukrytą partyycję.Kupiłem laptopa bez systemu.Czy mogę zainstalowac osobiście jeśli istnieje na partycji recovery?

post-154703-0-64418500-1399805717_thumb.

(bachus) #2

No ale nawet na logikę: widzisz gdzieś w "dyskach" dysk 29GB FAT32? Odpowiadając na Twoje pytanie: tak, masz ukrytą partycję ~30GB z "system recovery". Odpowiadają na kolejne pytanie: nie, nikt Cię nie oszukał na wielkości dysku.

(codin) #3

Tak myślałem ,że jest ukryta ale dlaczego na niej nic nie ma?Jest pusta a próba zainstalowania na niej systemu jest niemożliwa.ale myślę ,że mając oryginalne nosniki ' recovery' powinno się zainstalowac na tej ukrytej.To jest tylko moje przypuszczenie-prosze o porady bo ja to już 65 latek i ze wszystkim sobie nie poradzę. Pozdrawiam

(system) #4

Niewykluczone, że nie jest pusta! Partycja ta jest swoistym "nośnikiem" przywracalnej kopii systemu (czyli "recovery") i nie możesz instalować systemu "na niej" lecz z niej! Trzeba po prostu tego spróbować, używając odpowiedniej dla modelu laptopa procedury. Opis procedury w instrukcji laptopa!

Oczywiście, możesz zainstalować system z posiadanej płyt(y) "recovery", ale nie na tej partycji(!), lecz na każdej innej, np. na obecnej " C".

(Dimatheus) #5

codin , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(codin) #6

To chyba najlepiej usunąć tą partycję bo skoro nie można zainstalować recovery.

(Kpc21) #7

Ona nie jest po to by cokolwiek na niej instalować, ona zastępuje płytę DVD z systemem. Z niej odzyskuje się system. Jak? Tu już musisz odwołać się do instrukcji obsługi laptopa.

(Dimatheus) #8

Hej,

Jakiej firmy jest to laptop? I jaki dokładnie model?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(codin) #9

Lenovo G 580/20150/Pozdrawiam

(system) #10

Na tym laptopie masz mały przycisk pn. "OneKey Rescue", który należy użyć chcąc wykorzystać partycję Recovery i przywrócić firmowy system operacyjny. Po prostu go nacisnąć, chcąc uruchomić laptopa, zamiast głównego przycisku Power. Oczywiście operacja będzie bezskuteczna jeśli partycja Recovery została uszkodzona lub usunięta.

(fiesta) #11

Bądź nie została utworzona: