Czy na laptopie z przeinstalowaną 10 mogę wgrać ja samemu z iso?

(adi23444) #1

Tak jak temacie,zamieram wgrać czystą winde bo ta od acera zamula… Nie bedzie problemów z aktywacją? Słyszalem ze na takich przeinstalowanych windowsach tak nieraz jest

(pocolog) #2

Nie powinno być żadnych problemów

(adi23444) #3

dzieki,jak sciagne iso to zabieram sie do pracy :D,mozna zamknąć temat

(adi23444) #4

jeszcze jedno pyt: klucz samo wezmie z uefi cnie? Nie musze spisywac?

(FadeMind) #5

Jeżeli masz tablicę SLIC w ACPI to Windows powinien automagicznie sobie dobrać klucz.

(JNJN) #6

Gdy pliki instalacyjne systemu zostaną pobrane, Media Creation Tool automatycznie przeniesie je na podłączony do komputera nośnik USB, po zakończeniu operacji wyświetlając powyższy komunikat. Program prosi o sprawdzenie, czy dysponujemy odpowiednim kluczem produktu, jednak w sytuacji przedstawionej w pytanie (wcześniej zaktualizowano starszy system do Windows 10, a teraz użytkownik chce zastąpić Windows 10 zainstalowany w procesie aktualizacyjnym czystą instalacją Windows 10 na tym samym komputerze) nie trzeba będzie podawać klucza produktu podczas instalacji czystej Windows 10, ponieważ klucz Windows 10 został już uprzednio aktywowany na danym komputerze i fakt ten został odnotowany na serwerach Microsoftu. Po prostu w trakcie instalowania systemu z przygotowanego w opisany sposób nośnika instalacyjnego, gdy pojawi się na ekranie monit o wprowadzenie klucza produktu klikamy Pomiń, a po zakończeniu instalacji i połączeniu się komputera z internetem, system powinien zostać automatycznie uaktywniony (jest to tzw. metoda aktywacji za pomocą uprawnień cyfrowych).

(FadeMind) #7

Pod warunkiem, że @adi23444 używa konta Microsoft :blush:

(adi23444) #8

ja nie aktualizowalem do 10,tylko mam dziesiatke od acera i chce wgrac czystą bo ta z smieciami acera laguje

(JNJN) #9

No to nie powinno być żadnego problemu, instalator W10 odczyta klucz z bios.

(adi23444) #10

nie przeszkadza to ze system od acera byl? sry ze tak pytam ale rodzice tez uzywaja kompa i nie chce zeby wyskakiwalo ze aktywacja lub cos,samemu bym dawno formatowal

(pocolog) #11

Nie, pierwsza odpowiedź w temacie jest tak samo aktualna jak na początku :stuck_out_tongue_winking_eye:

(JNJN) #12

Nie powinno być problemu lub zawsze masz aktywację telefoniczną.

(adi23444) #13

dobra jak cos nie bedzie chodzic bedzie sie improwizowac,dzieki wam