Czy na procesorze Intel Pentium E5700 @ 3.00GHz zainstaluję windows 7?

Witam. Czy na Intel Pentium E5700 @ 3.00GHz zainstaluję windows 7 64 bit?  Aktualnie mam Windows XP Professional 32-bit…

oczywiście płytę z windowsem mam oryginalną :slight_smile:

Moje podzespoły:

-Procesor   Intel Pentium E5700 @ 3.00GHz          Socket 775 LGA

-Karta graficzna   AMD Radeon HD 6570

-Ram   2 GB DDR2

-Płyta główna   eMachines EG31M Intel 

Czy opłaca mi się instalować windows 7 na ten sprzęt ? Czy lepiej będzie, jak pozostanę na XP ? 

Proszę o pomoc (:

Można zainstalować Windowsa 7 ale 32 bity bo do 64 masz za mało pamięci RAM.No chyba ,że dokupisz jedną kość 2GB to wtedy można zainstalować 64 bity.

Na tej aktualnej konfiguracji 7 będzie działać ale może być za mało pamięci w niektórych czynnościach.Na XP dla mnie by było mało te 2GB a co tu pisać dopiero o 7.

Będzie działać w miarę Windows 7 na tym sprzęcie.Miałem okazję ostatnio testować na podobnym sprzęcie i działała 7 całkiem dobrze.

Czyi na Intel Pentium E5700 @ 3.00GHz działa 64 bitowa wersja systemu? :slight_smile:

 

http://ark.intel.com/pl/products/42801/Intel-Pentium-Processor-E5700-2M-Cache-3_00-GHz-800-MHz-FSB

Według Intela tak :slight_smile:

Działa 64bit na 100% i bez problemu zainstalujesz, ilość pamięci masz wystarczającą do jego działania. Nie instaluj 32 bit, bo jeśli rozszerzysz ją do 4GB to będziesz stratny. I zdecydowanie się opłaca wydajnościowo i programowo. Warto do zestawu dołożyć dysk SSD i na nim zainstalować system.

Otóż to… mam podobna konfigurację i po zainstalowaniu ssd spora zmiana na korzyść…