Czy na systemie android można mieć dwa rodzaje kont tak jak w linuksie

System android to w zasadzie linux i mam pytanie czy można mieć dwa typy kont jedno do oglądania innych plików drugie do oglądania też innych plików tak, żeby np. jak jestem zalogowany na jednym koncie nie mieć dostępu do plików z drugiego konta i te konta, żeby były zabezpieczone hasłem bo w tym problem, że w niektórym moich plikach są hasła do niektórych stron i jak ktoś weźmie komórkę to, żeby nie mógł otworzyć tych plików bo wiem, że w systemie android nie mogę np. usunąć pliku systemowego to z tego wynika, że są dwa rodzaje kont jedno zwykle, a drugie konto roota. Teraz właśnie otrzymałem odpowiedzi od niektórych użytkowników, że przez jakąś aplikację można dodać konto i to że w nowszych systemach android jest taka możliwość ja posiadam taką wersję androida Android 4.3 Jelly Bean nie wiem czy ta wersja spełnia wymagania.

 

Musiałem napisać ten temat jeszcze raz, ponieważ dostałem ostrzeżenie od moderatora za znaki interpunkcyjne, że ich podobno nie używam, a nawet nie znam no w tym poście były znaki interpunkcyjne brakowało ich tylko 4.

Wielu użyszkodników ma być oficjalnie wprowadzone wraz Androidem L. Jeżeli jesteś uber-userem, masz rooty, custom romy itp, to zerknij na xda - pamiętam, że coś w tym kierunku kombinowali jeszcze przy 2.3.x (ale czy się udało, to już niestety nie)

Co miałeś na myśli pisząc xda

Czyli nie jesteś Uber-userem :wink:

 

a chodziło mu o xda-developers.com 

Nie nie jestem

To oficjalnej możliwości takiej nie ma poniżej Androida L, który jeszcze nawet nie wyszedł.

A jeżeli wyjdzie taki android to pewnie będę sobie mógł go zaktualizować wiem to na 90 % ale chcę się upewnić.