Czy na tej wersji PHP mogę się uczyć?

Apache/2.4.10 (Win32) OpenSSL/1.0.1i PHP/5.6.3

Wersja klienta bazy danych: libmysql - mysqlnd 5.0.11-dev - 20120503 - $Id: f373ea5dd5538761406a8022a4b8a374418b240e $

Rozszerzenie PHP: mysqli

 

Aktualna wersja to 7 coś tam. Czy ta wersja też jest dobra, nie ma jakichś większych rozbieżności? Za dużo zmian nie wprowadzili w PHP 7?

Wprowadzili sporo zmian w wersji 7 względem wersji 5.x. Jednak biblioteki zostały takie same więc jeśli php masz na myśli środowisko to możesz się uczyć, a jeśli język programowania, to nie wiem. Ja osobiście nie poleciłbym php do nauki programowania, no chyba, że chcesz programować tylko w php.

gettype,settype,var_dump,print,print_r,echo,class,function,var,mysqli_query itp. Nauczyłem się tego mniej więcej i jeszcze kilka, kilkanaście innych funkcji, funkcjonalności. Nie będę zmieniał języka, bo musiałbym od nowa się uczyć. Kto jest dobry we wszystkim, nie jest dobry w niczym.

HTML5, CSS3, JS, PHP, MYSQL, C++. Tego chcę się uczyć. :wink: Mam zamiar przynajmniej.

 

Wbrew pozorom sporo języków jest do siebie podobnych, więc da się umieć kilka języków. Perl i PHP, Java i C++, Python i Ruby… Największe różnice to metodyki programowania i biblioteki. Np. naprawdę ciężko wepchnąć program w C w formę obiektową. Niektórzy twierdzą, że się da, ale to naprawdę brzydko wygląda i z obiektowością ma niewiele wspólnego. Poza tym kwestia jak często tych języków używasz.

A z resztą: czy chciałbyś, żeby jakiś mechanik powiedział ci, że najlepszy mechanik to taki, co używa tylko młotka i klucza francuskiego, bo reszty nie ma sensu? Albo taki, co naprawia tylko maluchy, bo umie dobrze tylko jedną rzecz.