Czy na tym kompie pójdzie vista

(Eidems) #1

Mam problem, mam kompa

1 gb ramu ddr2

procek intel e2180

grafa point of view geforce 7300gt 256mb ddr2

dfi 975x g płyta

Zainstalować xp czy viste, tylko bez takich odpowiedzi że xp najlepszy ponieważ on jest dobry na stare kompy a ten nie jest stary.

Prosze o pomoc

(Piotr P.) #2

Możesz zainstalowac, ale będzie bardzo kulała. To cos podobnego, jak byś zainstalować XP z 128 RAM

(Cyba91) #3

Za mało ramu.Wynik= XP

(Eidems) #4

ile powinno być ramu?

2 gb wystarczy, a i czy na tym sprzecie pójdzie pro street

(Wiktor 1996 96) #5

Na 1gb będą działać podstawowe funkcje i może nie za bardzo wymagające gry.Ale dobrze jak byś dodał jeszcze 1 gb ram

(Eidems) #6

a z prostreetem jak pójdzie a 2gb ramu powinno starczyć na viste?

(hevet) #7

Z działaniem na 1GB też nie powinno być problemu, ale zalecane jest przynajmniej 2GB, tym bardziej że zamierzasz grać. Nie ma też co robić z Visty pamięciożernego potwora.

(Eidems) #8

dzięki słuchajcie a 3gb by chyba wystarczyło co a na tym kompie jakie gry mi pójdzą ?

(Majkelvip1) #9

Nawet na 1gb gry ci pójdą bo sam też tak mam i patrzcie jaką ja mam kartę graficzną a jaką ma Eidems. Jak mi działają to jej na pewno będą działać.

(Eidems) #10

Dobra zainstaluje viste i co dalej, mam troche sprzętu np. piloty kamerki itp. jezeli podłącze pod viste to wszystko będzie mi działać jak na xp,

Czy zainstalować Viste 32 czy 64 bity

(Pawbrotm) #11

Jeśli nie są to jakieś starocie to powinny ruszyć. Jeśli masz mniej niż 4 GB RAM to w 100% wystarczy Vista 32 bity.

(Eidems) #12

A jak ze sprzętem czy na viscie bedzie pracował jak na xp?

(Piotr P.) #13

Będzie pracował tak jak na XP.

A tu masz minimum z min. jakie potrzebuje Vista

http://support.microsoft.com/kb/919183

(Rmk) #14

W dzisiejszych czasach do gier zalecane jest od 3 Gb w górę. Możesz wypróbować Win 7 RC 7100 lub Win 7 pre-RTM 7232/7261.