Czy na tym komputerze będzie płynnie działać Windows 7?

Witam, mam zamiar kupić Windows’a 7, ale nie wiem do końca czy będzie warto. Mianowicie mój komputer jest dość słaby i nie wiem czy nie lepiej będzie pozostać na starym systemie niż przesiadać się na Win7 skoro będzie i tak on mi się mulił. Specyfikacje komputera: 

Procesor: 

Typ procesora Intel Pentium 4 641, 3200 MHz (16 x 200)

 

Karta graficzna: 

Karta wideo AMD Radeon HD 5450  (1024 MB)

 

RAM: 

2GB

 

System który obecnie mam to Windows XP. Dodam jeszcze, że program Everest nie może odczytać nazwy mojej płyty głównej, dlatego też nie podałem jej. Jeżeli będzie coś jeszcze potrzebne to proszę to tutaj napisać

 

 

Bez Aero i po drobnej optymalizacji powinien chodzić całkiem przyjemnie.

Nie warto, dam sobie za to rękę uciąć. Minimum dla windows 7 (i wygodnej pracy) to c2d i 3gb - można kupić stacjonarkę już za 200-300zł.

“drobnej optymalizacji”, czyli co dokładniej masz na myśli?

 

Myślisz, że po dokupieniu 4GB RAM i wywaleniu tego 2GB by było lepiej czy nadal to samo?

Brak informacji o płycie głównej. Może być tak, że nie będzie sterowników do windows 7. Przy tej konfiguracji lepiej pozostać na XP.

Bez aero, to różnica będzie tylko tam, gdzie już się przyzwyczaiłeś znajdować pewne rzeczy, a optymalizacja wcale do drobnej należeć nie będzie jeżeli to ma chodzić jako-tako

Procesor jest słaby. Będzie działać w miarę, ale komfortowo nie będzie.

 

Kolejna sprawa to możliwy brak sterowników - nie podałeś płyty głównej. 

 

Odpaliłem HWinfo, wyskoczyło mi takie coś:

Wstaw obraz na jakiś hosting, lub jeszcze raz tutaj.

http://imgur.com/lIpxsrc

Teraz jest okej?