Czy na windows 7 można zrobić bootowalny pendrive?

Czy można to zrobić bez dodatkowych programów?

Chcę przetestować windowsa 8. Mam obraz ISO. Chcę uczynić z nań bootowalnego pendrive. Wiem że windows 7 wypala płytki z iso ale czy radzi sobie z pendrive?

Jeśli nie to jak utworzyć taki bootowalny pendrive na windowsie 7?

http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacja-systemu-Windows-z-pendrivea-szybko-i-wygodnie,3908.html

Powinno działać.

Nie sprawdzałem ale myślę, że zadziała.

Gdy zrobisz to napisz czy działa.

Chcesz zrobić instalator na pendrive ?

Czy coś w stylu “liveUSB” na WinPE 4.0 ?

Zainstalować?

Sprawdź Universal USB Installer, uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 8 Installer (pod koniec listy), potem wskazujesz plik iso z systemem , Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć si kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Podłącz pendrive do komputera i w biosie lub w boot menu ustaw bootowanie z pendrive.

No chcę by szło uruchomić/zainstalować windowsa z pendrive. Chyba więc musi to być instalator.

Nie musi :slight_smile:

Można wykonać uruchamianą z nośnika (płytki albo usb) wersję systemu.

Dla windows 8 odpowiedni skrypt można pobrać tutaj.

Jeżeli zamierzasz instalować i nie masz wolnej partycji , pamiętaj że można również instalować na wirtualnym dysku vhd bez ingerowania w partycje a następnie dodać do menu rozruchowego zainstalowany na vhd system.

Działa, działa… 1min roboty…

Na takiego pena zgrywasz rozpakowany instalator i gotowe.

A czy potem z takiego bootowalnego pendrive można robić formata dysku w kompie?

A może lepiej zrobić jakiś obraz pełnej, aktywowanej wersji systemu?

Formatujesz, usuwasz, tworzysz partycje instalatorem, więc tak.

Oczywiście, że można posługiwać się obrazem swojego systemu, bo jest to najwygodniejsze. Tylko taki obraz wypadałoby stworzyć po instalacji nowego systemu +sterowniki +ew. stałe aplikacje…