Czy nadajnik radiowy od internetu może być zamontowany na piorunochronie?

Witam,

Specem nie jestem, ale jakąś tam fizykę w podstawówce kończyłem :wink: Natomiast ten spec co to zainstalował chyba pominął parę lekcji.

Jutro dzwonię do ‘speców’ którzy zakładali :smiley:

O ile to faktycznie piorunochron, a nie maszt, to ja bym poprosił o 5 minut sam na sam z tym “specem”.

A teraz Bracie mnie nieco zaskoczyłeś. Ogólnie wygląda to jak maszt. Rozciągnięty 4 linami, aby stał stabilnie, zaś po ścianie bloku biegnie do ziemi (metalowy drut - uziemienie). 

Zdjęcie zrób i wstaw tutaj. 

Jeśli to piorunochron to będzie działać do pierwszego pioruna :), Mojemu sąsiadowi piorun walnął w antenę od internetu radiowego i po kabelku pięknie wykończył antenę, router i podłączony z nim kablem komputer stacjonarny. W zasadzie nieważne czy to maszt czy typowy piorunochron, jeśli jest do niego podłączone uziemienie to zadziała jak klasyczny piorunochron. Pytanie też jak jest zamontowany nadajnik, zazwyczaj widzę metalowe obejmy, nawet jakby założyli izolację pod zaciski to i tak przynajmniej samą antenę uszkodzi. Pracowałem 1,5 roku u lokalnego dostawcy internetu, gdzie montowałem wszystko u klientów, ale na piorunochronie nawet nigdy nie pomyślałem, aby zamontować nadajnik. Inna sprawa, Montowałem na masztach, ale było to duże maszty na dachach (3, 4 metry kratownicowe), ale one miały własnie piorunochrony, a anteny montowało się najwyżej w połowie masztu. Jeśli maszt ma podłączone uziemienie, a nie własny piorunochron to patrz wyżej.

Na dniach wskoczę na dach i pstryknę zdjęcia :slight_smile:

I tak  ma  wyglądać.

 

 

A gdzie  w piwnicy  mieli  zainstalować maszt antenowy??

 

Do poczytania:

 

http://ise.pl/index.php?option=com_jfusion&Itemid=39&jfile=viewtopic.php&f=29&t=3511

 

To, że coś jest najwyższe na dachu wcale nie musi  oznaczać że jest to piorunochron :wink: