Czy nadszedł Czas na Procesor 2 rdzeniowy?

Czy nadszedł Czas na Procesor 2 rdzeniowy ?

:slight_smile: Cześć witam wszystkich. czy waszym zdaniem nadszedł czas na procesor 2 rdzeniowy ? czy przy zakupie nowego procesora Warto

kupić procesor 2 rdzeniowy niż 1 rdzeniowy ?

bo ja mam pewne wątpliwości :?

po pierwsze. jest drogi!

po drugie. softu który jest z tym zgodny jak na lekarstwo !

wiec po co ładować kase w procek który będzie liczył niewiele

szybciej od jednordzeniowego ?

Żeby można było wykonywać skanowanie antywirusowe,

oglądać film, kompresować i wypalać płytę naraz :smiley:

dla mnie Osobiście taki bajer nie jest potrzebny a wam ?

procesor 2 rdzeniowy wcale nie jest szybszy jeśli

system operacyjny nie wspomaga w pełni obsługi dwurdzeniowca!

czekam na wasze opinie co do procka 2 rdzeniowego :)dziękuje

hmmm 3 miesiace bez jedzenia ?nie za drogie te 2rdzeniowe procki narazie sa.tez mi taki bajer niepotrzeby.dziekuje dowidzenia

skoro uwarzasz ze 2 rdzeniowy jest wolniejszy od 1 twoje zdanie…

po pierwsze 2 rdzeniowiec o wydajnosci takiej samej jak 1 rdzenioweic zjada mniej energi

po drugie z tego co wiem mniej sie grzeje (podobno)

po trzecie przeciez juz windows wspiera obsluge 2 rdzeniowcow i niezle sobie (ja tak uwarzam) radzi

po czwarte (z tego co mi wiadomo i jak wynika z testow) taki procek jedno rdzeniowy 3.0 Ghz niedorownuje nawet procesorkowi 1.83Ghz 2 rdzeniowemu :slight_smile:

wiec zauwaz co bedzie gdy procki dojda do tej gornej granicy predkosci 3.5Ghz

uwarzam ze teraz producenci sprzetu beda pchac sie raczej w rdzenie a nie w czestotliwosc taktowania…ale to jest moje zdanie…

pozdrawiam sorki za ort … itp :slight_smile:

z tym się zgadzam :slight_smile:

Windows tak radzi ale chodzi mi o programy które obsługują 2 rdzeniowce :wink:

Teraz zaczęła się era procków z 4 rdzeniami:)

tak

narazie mało softu ale popatrz na inną zalete …

można używać dwa wymagające programy w tym samym czacie !

np podczas grania możesz skanować system antywirusem

tego na jednym rdzeniu nie osiągniesz ;]

mi by stykło :slight_smile:

duuużo bawię się obróbką wideo a w tym czasie chciałbym też óc coś innego porobić na kompie a niestety teraz nie jest to możliwe :stuck_out_tongue:

kiedy xp wspomaga.

a wracając do softu na kilka rdzeni to są już takie programy …

szczególnie takie co naprawde mają spore zapotrzebowanie na proc

np do grafiki czy też obróbka wideo …

no ale dla ciebie napewno jest tak

że jeśli gry niekorzystają z wielu rdzeni to niema na nie softu ;]

dziwne żeby np gg miało obsługe wielu rdzeni bo i po co ? :stuck_out_tongue:

dziękuje za wszystkie wypowiedzi :slight_smile: czyli jednak jeśli ktoś teraz kupuje procek to jednak Warto już się zaopatrzyć w 2 rdzenie oki i spoko bo różnie się o tym słyszy w necie wiecie jak to jest :wink:

ale to jeszcze żależy kto do czego potrzebuje komputera ale patrząc w przyszłość to taki procek 2 rdzeniowy się przyda mieć gdyż jak już wcześniej ktoś wspomniał wszystko będzie szło właśnie w kierunku procka 2 rdzeniowego

nie chodziło mi o gry :wink:

to akurat jest dobra zaleta która umila życie i komputer staje się

bardziej mobilny że można wiele żeczy na raz wykonać:)

Dwurdzeniowe procesory w tej chwili są dobre dla graczy (np. Core 2 Duo)

Czterordzeniowe procesory przeznaczone będa jako narzędzie do pracy a nie dla rozrywki czyli zastosowanie ma przy kompresji, edycja video, animacje, grafika 3D, serwery, architektura i inne (np. Core 2 Extreme QX6700)

To juz przyszłośc. System operacyjny Windows Vista obsługuje juz wielordzeniowe procesory. Co do programów to przyjdzie i na nich czas.

Myslę, że niedługo czyli w 2007/2008 roku wyjdą gry, które będa wykorzystywać mozliwosci 4 rdzieniowców. A jak będzie zobaczymy jak wyjdzie układ 4x4 z AMD.

Jak na razie dla graczy superwydajny jest Core 2 Duo a dla firm czy korporacji zajmujących się zawodowo w dziedzinach aplikacji multimedialnych Core 2 Extreme.

A na pytanie

Odpowiadam TAK.

ja mam core 2 duo i sprawdza się swietnie , mam włączone Football Manager 2007 , Kalonline (egguje) , muzyke , emule i nic sie nietnie

dzięki wszystkim za info :slight_smile: w takim razie jednak kupie tego 2 rdzeniowca :lol:

To może napisz pozostały konfig kompa :stuck_out_tongue:

Składasz całego kompa czy tylko procek?

Jeśli całego to podaj kwotę jaką dysponujesz to postaramy się złożyć coś dobrego :wink:

A co do procków dwurdzeniowych to już powoli będą opanowywać rynek i wypchną Celerony Pentiumy itp do lamusa…

Witam,

czyli jeżeli kupiłbym core 2 duo to nie działałyby mi programy nie przystosowane pod procesor 2 rdzeniowy?

Działałyby.

Za ok. 200 zeta mamy 1-rdzeniowiec 1,8 MHz, zaś za 750zł możemy kupić Core 2 Duo E6300 , który da się podkręcić , aby dorównywał E6700 - najwydajniejszemu 2-rdzeniowcowi

potrzebny mi jest procesor ale już wiem jaki wybrać :slight_smile: Core 2 Duo E6400

wiec procka już w to nie wliczam.

ale brakuje mi jeszcze do tego płyty głównej, pamięci 1GB DDR 2 dobrego Colera na procek coś z Zalmana żeby był wydajny i Cichy w miarę żeby zapewniał dobre chłodzenie na 1600RPM… wiec proszę o poradę jakie pamięci wybrać i jaką płytę z płyt głównych proszę o coś z Asusa lub Gigabyte jako pamięci interesują mnie Geil 800Mhz lub Kingston lub patriot i żeby miały dobre Timingi :slight_smile:

płyta ma kosztować nie więcej jak. 500zł

pamięci też coś takiego DDR2 1G. 500zł

Coler na procek do. 150zł

dziękuje i czekam na propozycje

Boguss choć to nie ten dział ale przeczytaj mój post => http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=112031&start=30

aha, a co miał na myśli Boguss pisząc:

sorki za takie pytania, ale nie znam się na sprzęcie.

narazie jak dla mnie to te dwa rdzenie za drogę, może za rok za dwa jak stanieją to nadejdzie czas na nie

Robinhio :slight_smile:

dzięki :slight_smile: