Czy nagrywanie płyt z prędkością max ma jakieś znaczenie?

Czy nagrywanie płyt z prędkością maksymalną ma jakieś znaczenie ???

Z jaka prędkością najlepiej nagrywać płyty ???

Ma znaczenie dla Twoich nerwów, ale nie ma to nic wspólnego

z jakością i trwałoscią nagrania.

W tym ostatnim wypadku - im wolniej - tym lepiej.

Generalnie - przynajmniej 2 prędkości wolniej, niż pozwala

na to użyta do tego płyta

Przykładowe predkości

Płyty DVD - z prędkościa X4

Płyty CD - X8

Oczywiscie, ze nie nalezy nagrywac plyt CD z maksymalna predkoscia. Niektore starsze odtwarzacze CD nie chca nawet czytac plyt audio nagranych z predkoscia wieksza niz 8X :expressionless:

Im szybciej nagrywasz tym większe prawdopodobieństwo złego nagrania krążka,duże prędkości obsługują dobrze tylko drogie krążki,nośniki CD są tanie,bo są wykonane z gorszych materiałów,teraz na tych gorszych materiałach bezsensu wypalać 40x

z dużą prędkością nie wypalisz dobrze Audio CD,twój sprzęt (magnetofon z CD,wieża RTV) może nie odczytać płyty nagranej z dużą prędkością,nagrywanie szybkie to nagrywanie z błędami,sama nagrywarka może nienadażać z zapisem danych

ma znaczenie, jeśli będą odtwarzane na innym sprzęcie (np. stacjonarnym DVD lub CD - problemy z korekcją)

mogą być wtedy problemy z odtworzeniem tak nagranych płyt…

wedle doświadczeń mojej skromnej osoby, można bezpiecznie nagrywać x8

jak najbardziej (oczywiście chodzi o płyty audio :wink: )

tutaj Johny się z tobą nie zgodzę. Używam płyt CD z Tesco za jakieś 20gr i prędkość zapisu nie ma wpływu na jakość zapisywanych danych (a ja praktycznie zawsze daje na maxa :mrgreen: ).

Rzeczywiście mogą wystąpić problemy jakościowe przy zapisie jakiś FILMÓW na DVD czy CD bo one używają wysoką jakość obrazu itp. , lecz ogólnie nie jest prawdą że trzeba użyć drogiego krążka aby otrzymać dobrą jakość

pozdrawiam serdecznie :slight_smile: :slight_smile:

Więc tak, w moim przekonaniu prędkość nagrywania odgrywa znaczącą rolę. Większość starszych napędów, czy stacjonarnych odtwarzaczy DVD ma problemy z nośnikami nagranymi maksymalną prędkością. Dodam także, że krążki z wyższych półek znacznie lepiej odtwarzane są przez odtwarzacze niż te najtańsze -> potwierdzić to mogą użytkownicy konsoli PS2, do których należę :mrgreen:

zobaczymy za rok, dwa co zostanie z tego szajsu :stuck_out_tongue:

Dokładnie,nie zdziw się,gdy za trzy miesiące do pół roku połowa tak nagranych płyt nie będzie działać

Więc chłopaki jak coś nagrywacie to zawsze trzeba się zastanowić do czego będzie zawartość służyła. Ja zazwyczaj nagrywam max dlatego, że itak później płyta już mi nie jest potrzebna

Ja CD nagrywam na max i bardzo dobrze mi działają na mojej starej wieży :^o