Czy nagrywanie płyt z prędkością max ma jakieś znaczenie?

(Matel0011) #1

Czy nagrywanie płyt z prędkością maksymalną ma jakieś znaczenie ????

Z jaka prędkością najlepiej nagrywać płyty ???

(Asterisk) #2

Ma znaczenie dla Twoich nerwów, ale nie ma to nic wspólnego

z jakością i trwałoscią nagrania.

W tym ostatnim wypadku - im wolniej - tym lepiej.

Generalnie - przynajmniej 2 prędkości wolniej, niż pozwala

na to użyta do tego płyta

Przykładowe predkości

Płyty DVD - z prędkościa X4

Płyty CD - X8

(Belenix) #3

Oczywiscie, ze nie nalezy nagrywac plyt CD z maksymalna predkoscia. Niektore starsze odtwarzacze CD nie chca nawet czytac plyt audio nagranych z predkoscia wieksza niz 8X :expressionless:

(Johny) #4

Im szybciej nagrywasz tym większe prawdopodobieństwo złego nagrania krążka,duże prędkości obsługują dobrze tylko drogie krążki,nośniki CD są tanie,bo są wykonane z gorszych materiałów,teraz na tych gorszych materiałach bezsensu wypalać 40x

z dużą prędkością nie wypalisz dobrze Audio CD,twój sprzęt (magnetofon z CD,wieża RTV) może nie odczytać płyty nagranej z dużą prędkością,nagrywanie szybkie to nagrywanie z błędami,sama nagrywarka może nienadażać z zapisem danych

(Fokusmick) #5

ma znaczenie, jeśli będą odtwarzane na innym sprzęcie (np. stacjonarnym DVD lub CD - problemy z korekcją)

mogą być wtedy problemy z odtworzeniem tak nagranych płyt....

wedle doświadczeń mojej skromnej osoby, można bezpiecznie nagrywać x8

jak najbardziej (oczywiście chodzi o płyty audio :wink: )

(mikber18) #6

tutaj Johny się z tobą nie zgodzę. Używam płyt CD z Tesco za jakieś 20gr i prędkość zapisu nie ma wpływu na jakość zapisywanych danych (a ja praktycznie zawsze daje na maxa :mrgreen: ).

Rzeczywiście mogą wystąpić problemy jakościowe przy zapisie jakiś FILMÓW na DVD czy CD bo one używają wysoką jakość obrazu itp. , lecz ogólnie nie jest prawdą że trzeba użyć drogiego krążka aby otrzymać dobrą jakość

pozdrawiam serdecznie :slight_smile: :slight_smile:

(DanKar) #7

Więc tak, w moim przekonaniu prędkość nagrywania odgrywa znaczącą rolę. Większość starszych napędów, czy stacjonarnych odtwarzaczy DVD ma problemy z nośnikami nagranymi maksymalną prędkością. Dodam także, że krążki z wyższych półek znacznie lepiej odtwarzane są przez odtwarzacze niż te najtańsze -> potwierdzić to mogą użytkownicy konsoli PS2, do których należę :mrgreen:

(Fokusmick) #8

zobaczymy za rok, dwa co zostanie z tego szajsu :stuck_out_tongue:

(Johny) #9

Dokładnie,nie zdziw się,gdy za trzy miesiące do pół roku połowa tak nagranych płyt nie będzie działać

(Addamko) #10

Więc chłopaki jak coś nagrywacie to zawsze trzeba się zastanowić do czego będzie zawartość służyła. Ja zazwyczaj nagrywam max dlatego, że itak później płyta już mi nie jest potrzebna

(Olixxx94) #11

Ja CD nagrywam na max i bardzo dobrze mi działają na mojej starej wieży :^o