Czy najnowsza wersja gry WarZone jest bezpieczna

Mam pyt. czy komuś podczas instalacji WarZone w wersji 2.2.0 antywirus też pokazał ostrzeżenie, bo u mnie KAV 2009 podczas skanowania instalki nic nie wykazał, ale podczas instalacji ostrzegał o P2P generic. Przeniósł plik do kwarantanny a pomimo to pozwolił na zainstalowanie gry.

Nasuwa się pytanie: skąd masz grę?

Na szczęście we wtyczce do FF DownThemAll zachowałem info o pobraniu

tak jak z zresztą myślałem, przeszedłem na ten link ze strony twórców

http://dfn.dl.sourceforge.net/sourcefor … -2.2.0.exe

Okazało się, że jest już wersja 2.2.1 kliknąłem w direct link ale widzę, że pobiera z tego samego.

Zobaczę jaka tym razem będzie reakcja Kaspersky

Albo to false positive albo że coś jest open source nie znaczy, że jest bezpieczne, ale ta gierka cieszy się sporą popularnością także na Linuksa

Może coś w dodatkach (modach) było/jest, bo poprzednie wersje instalowałem chyba bez modów. Z tym, że nie pamiętam czy używałem wtedy KAV.

Zresztą w sumie problem polega na tym, że twórców bezpłatnych aplikacji nie stać, co zrozumiałe na posiadanie własnych serwerów i umieszczają na takich na których ląduje wszystko.

Oczywiście, open source nie musi oznaczać, że jest bezpieczne.

Ale w tym przypadku jest wszystko w porządku. SourceForge.net to nie tylko zwykły hosting dla projektów open source, ale także całkiem wygodne publiczne repozytorium kodu. Plik możesz spokojnie uznać za nieszkodliwy, ewentualnie możesz zgłosić false positive pomocy technicznej firmy Kaspersky, czy gdzie tam oni sobie tego życzą :slight_smile:

W nowej wersji 2.2.1

Instalacja bez modów też wykrywa do kwarantanny przenosi instalkę

ale nie przerywa instalacji. Po przeskanowaniu folderu w którym zainstalowałem grę pokazuje, że czysto.

Ostrzeżenie ma wysoki stopień bo czerwone.

Zdarzało mu się wcześniej ostrzegać w czasie uruchomienia wielu gier że to keylogger, ale ostrzeżenia były żółte.

Fakt heurystykę mam na wysokim poziomie, ale nie chcę potem narzekac, że mi coś wpuścił.

Może odpisze ktoś komu inny AV też coś wykrywa.

A z tym zgłaszaniem to jeszcze zobaczę.

Wojtek, kolor zależy od tego, jakie działania program podejmuje. Ze stopniem bezpieczeństwa ma związek, ale pośredni.