Czy należy instalować oprogramowanie załączone do różnych produktów?

Mam takie ogólne pytanie czy jeśli np. router działa i się go skonfiguruje to czy należy instalować oprogramowanie, które jest dołączone to samo się tyczy sterowników jak np. wchodzi się do menadżera urządzeń a tam nie ma żadnych komunikatów o braku sterowników to czy na siłę instalować to dołączone do chipsetu lub czegoś innego ? Nie chcę zaśmiecać komputera i dlatego to pytanie.

 

 

 

Żeby nie tworzyć kolejnego tematu jeszcze mam takie pytanie. Czy warto instalować różne programy do sprawdzania wykorzystywania dysków i pamięci RAM i czy warto to kontrolować i interweniować czy nie zwracać uwagi dopóki nie będzie jakiś problemów ? 

 

 

Mam nadzieję, że jasno przedstawiłem pytanie.

Dziękuje z góry i pozdrawiam :slight_smile:

co do sterowników to owszem bezwględnie co do programów zarządzających tych nie polecam. chociaż warto je sprawdzić może coś się przyda.

Co do kontroli dysków i ramu. Szczerze Nie trzymałbym tego na stale na dysku natomiast raz na rok warto by byłoby takie testy przeprowadzić. No chyba że wcześnie coś sie dzieje

Co do dysków usb Naprawde przy długiej pracy takich dysków coś do monitoringu temperatury polecam

Dysk przydaje się co jakiś czas sprawdzać pod kątem jego stanu,tradycyjny talerzowy HDD ma w sobie mechanikę,która z czasem się zużywa,warto wyłapać czy stary kilkuletni dysk nie jest już do wymiany i w porę zgrać ważne dane,to można robić programami niezależnymi np. Crystal Disk info,program wyświetla SMART dysku