Czy nawigacja która dają do neostrady nadaj się do

…używania poza autem ?

Chodzi o nawigacje FreeBird 35.8

Chodzi mi o np. rower ?

Nie chodzi mi o jazde non stop z włączoną nawigacją tylko np. przy wyjezdzaniu z lasu albo coś takiego… czy to ma wytrzymały akumulator i czy da sie ładować przez usb ?

Każdą nawigację da się wykorzystać poza samochodem :stuck_out_tongue: Na rower myślę że powinieneś nawet znależć mocowania na allegro itp… ;]

Akumulator powinien spokojnie wystarczyć całkiem długą trasę ;]

Mam taka nawigację od roku.

  1. Przez USB ładuje się alea długo

  2. Może działać na akumulatorze ale nie zbyt długo - ważne żeby wyłączyć głos bo bardzo żre akumulator. Jak będzie cały czas włączona to wytrzyma od pół godziny do godziny o ile nie będziesz jej co chwila programował bo wtedy zaraz padnie.

  3. Za 40 zł można do niej kupić ładowarkę sieciową.

  4. Zainstalowana MapaMap nie nadaje się na rower, nawet i ta najdroższa typu TOP, raczej do takich celów polecam Automapę

  5. Nie ma ona żadnych zabezpieczeń, każda mapa co chodzi na WinCE5 pójdzie na niej bez problemu

No chyba wystarczy :smiley:

Hm od pół godziny do godziny to pewnie jak ją włącze 5x na 10minut to zdechnie :stuck_out_tongue:

Dostałem właśnie paczke z nią miałem ją sprzedawać ale zastanawiam sie nad zostawieniem jej ale wlasnie na rower, miałem w planie kupic gps na rower ale 3 bańki kosztuje a za to chyba tyle nie dostane zwlaszcza ze be bedzie ich teraz wysyp na allegro ;/

Auto Mapa zawiera tylko oficjalne ścieżki/drogi rowerowe , najlepiej żeby wgrać jakąś aplikacje która rysuje ślad np. ja używam BeeLineGPS , zaznaczam miejsce wejscia do lasu i ją wyłączam , kiedy chce wrócić z lasu do miejsca wcześniej określonego załanczam nawigacje i daje opcje wyznacz trase powrotu do miejsca wcześniej zapisanego , czasem chodząc za grzybami uchodze się dość długo a jak załacze nawi żeby pokazała gdzie stoi mój samochód to okazuje się że kilka metrów od mojego położenia , no kiedyś się zapędziłem pieszo w las jak się później okazało ponad 10 kilosów, załanczałem nawigacje co około 10 minut na kilka sekund żeby tylko sprawdzić czy ubywa mi drogi

Wiesz mi nie zalezy zeby wracać tą samą drogą , ba nawet nie lubie nigdy tą samą wracać ; ) chodzi mi o kierunek , typu wjeżdzam do lasu jezdze tam przez jakiś czas a potem wyjezdzam z całkiem innej strony i żeby wiedzieć mniej wiecej gdzie bedzie jakaś głowna droga i żeby wiedzieć co to za droga :wink:

No to nie ma takiej nawigacjii , nawigacje i mapy do nich są tak skonstruowane że mają już naniesione drogi typu , piesze ,rowerowe , szybkie , krótkie , jeżeli wyjedziesz gdzieś na dróżdze leśnej lub polanie lub w innym miejscu którego mapy nie posiadają już wcześniej naniesionego to nigdy nie uzyskasz od nawigacji informacji jak dojechać do najbliższej drogi nawet jak wbijesz nawigacji “dom” a będziesz po za terenem którego mapa nie posiada to otymasz komunikat typu “wytyczenie trasy niemożliwe”.