Czy nawigacja która dają do neostrady nadaj się do

(antiferno) #1

...używania poza autem ?

Chodzi o nawigacje FreeBird 35.8

Chodzi mi o np. rower ?

Nie chodzi mi o jazde non stop z włączoną nawigacją tylko np. przy wyjezdzaniu z lasu albo coś takiego.. czy to ma wytrzymały akumulator i czy da sie ładować przez usb ?

(neo10) #2

Każdą nawigację da się wykorzystać poza samochodem :stuck_out_tongue: Na rower myślę że powinieneś nawet znależć mocowania na allegro itp... ;]

Akumulator powinien spokojnie wystarczyć całkiem długą trasę ;]

(darek0107) #3

Mam taka nawigację od roku.

1. Przez USB ładuje się alea długo

2. Może działać na akumulatorze ale nie zbyt długo - ważne żeby wyłączyć głos bo bardzo żre akumulator. Jak będzie cały czas włączona to wytrzyma od pół godziny do godziny o ile nie będziesz jej co chwila programował bo wtedy zaraz padnie.

3. Za 40 zł można do niej kupić ładowarkę sieciową.

4. Zainstalowana MapaMap nie nadaje się na rower, nawet i ta najdroższa typu TOP, raczej do takich celów polecam Automapę

5. Nie ma ona żadnych zabezpieczeń, każda mapa co chodzi na WinCE5 pójdzie na niej bez problemu

No chyba wystarczy :smiley:

(antiferno) #4

Hm od pół godziny do godziny to pewnie jak ją włącze 5x na 10minut to zdechnie :stuck_out_tongue:

Dostałem właśnie paczke z nią miałem ją sprzedawać ale zastanawiam sie nad zostawieniem jej ale wlasnie na rower, miałem w planie kupic gps na rower ale 3 bańki kosztuje a za to chyba tyle nie dostane zwlaszcza ze be bedzie ich teraz wysyp na allegro ;/

(Zbych ) #5

Auto Mapa zawiera tylko oficjalne ścieżki/drogi rowerowe , najlepiej żeby wgrać jakąś aplikacje która rysuje ślad np. ja używam BeeLineGPS , zaznaczam miejsce wejscia do lasu i ją wyłączam , kiedy chce wrócić z lasu do miejsca wcześniej określonego załanczam nawigacje i daje opcje wyznacz trase powrotu do miejsca wcześniej zapisanego , czasem chodząc za grzybami uchodze się dość długo a jak załacze nawi żeby pokazała gdzie stoi mój samochód to okazuje się że kilka metrów od mojego położenia , no kiedyś się zapędziłem pieszo w las jak się później okazało ponad 10 kilosów, załanczałem nawigacje co około 10 minut na kilka sekund żeby tylko sprawdzić czy ubywa mi drogi

(antiferno) #6

Wiesz mi nie zalezy zeby wracać tą samą drogą , ba nawet nie lubie nigdy tą samą wracać ; ) chodzi mi o kierunek , typu wjeżdzam do lasu jezdze tam przez jakiś czas a potem wyjezdzam z całkiem innej strony i żeby wiedzieć mniej wiecej gdzie bedzie jakaś głowna droga i żeby wiedzieć co to za droga :wink:

(Zbych ) #7

No to nie ma takiej nawigacjii , nawigacje i mapy do nich są tak skonstruowane że mają już naniesione drogi typu , piesze ,rowerowe , szybkie , krótkie , jeżeli wyjedziesz gdzieś na dróżdze leśnej lub polanie lub w innym miejscu którego mapy nie posiadają już wcześniej naniesionego to nigdy nie uzyskasz od nawigacji informacji jak dojechać do najbliższej drogi nawet jak wbijesz nawigacji "dom" a będziesz po za terenem którego mapa nie posiada to otymasz komunikat typu "wytyczenie trasy niemożliwe".