Czy neostrada będzie działać pod linuxem?

Witam, przymierzam się używać Linuxa zamist WIN tylko nie wiem czy neostrada na nim pójdzie?

 Proszę oświećcie mnie.

Jeśli komputer łączy się z neostradą przez ethernet lub wifi to nie ma znaczenia jaki system będzie na komputerze (ustawienie połączenia z routerem pozostaje, jeśli o Wi-Fi chodzi - trzeba wybrać sieć i podać hasło). Ważne by ten konkretny os potrafił obsłużyć podzespoły do łączności (sterowniki do karty eth./Wi-Fi “out od box” -dostarczane z systemem- wystarczą na 99,9%).

Czemu miałaby nie pójść. Jeśli masz jakiś modem na USB, to sprawdź jedynie dostępność sterowników. Większość modemów powinna spokojnie działać pod Linuksem. Zaś połączenie kablowe będzie działać spokojnie. WiFi raczej też nie powinno być problemów, to już nie te czasy, że brakowało sterowników czy firmware do WiFi (zresztą do WiFi zawsze można odpalić sterownik dla Windows przez ndiswrepper).

Neostrada po kablu.

Uruchom LiveCD i się przekonaj - jak wpomnieli koledzy, większość kart działa oob w nowszych dystrybucjach.

Kiedyś miałem neostradę, ale lata temu, był to interfejs sieciowy pppoa. Mageia albo PCLinuxOS, będzie działać odrazu.

jak idzie po kablu bo bez problemu ci zadziała jedynie mógł byś mieć problem z karta sieciową po usb z braku dostępności sterowników ale Ciebie akura to nie będzie dotyczyć.

Mam starą neostradę, a na Linuksie [ubuntu] siedzę już 5 lat i wsystko działało od razu po instalacji.

Zależy od połączenia. Po kablu będzie działać od razu, wifi raczej też, specjalne modemy zależy, ale dziś nie opłaca się ich stosować. Kultowy Sagem F@st ogranicza do 6Mb/s.