Czy Neostrada będzie działała niezależnie gdzie mieszkam?

Witam chcę kupić sobie Neostarde od Orange ale mam jedną niepewność.

Czy będę miał dobry sygnał. Niestety mieszkam w wsi która ma 7 mieszkańców… W dodatku dość często pada deszcz i więją wiatry. Proszę o pomoc.

Neostrada jest usługą działającą na “fizycznym” łączu (kablu, rzadko światłowodzie) więc nie wiem co do  tego mają wiatr i deszcze.

Wróżek brak, stabilne łącze o wysokiej przepustowości gwarantuje jedynie dobrej jakości linia przy niewielkiej odległości od  nabliższej centralki do której jest podpięta.

 

Zadzwonić na Infolinię Orange i poprosić o sprawdzenie czy usługa Neo o określonych parametrach będzie działać prawidłowo na linii telefonicznej którą posiadasz.

Zależy to od infrastruktury komunikacyjnej w twoim otoczeniu,jak daleko jest do najbliższej centrali,itd.

Na stronie orange można sprawdzić dostępność usług:

http://www.orange.pl/prt/service_availability_check

Należy na to spojrzeć trochę z przymrużeniem oka, bo mi pokazuje dostępność 80 Mb/s, a w rzeczywistości łącze ledwo dociąga do 40 na VDSL…

Mieszkam na wsi. 3 km od centrali. Linia jest bardzo słabej jakości. Ciągle zakłócenia. Miałem przez 3 lata 6 Mb. Teraz w porywach 5, a przeważnie 4. Łącze niestabilne. Mimo reklamacji, jest jak było. Mam neostradę biznes, ale to nic nie znaczy. Jak kiepska infrastruktura, to się nie da i już. Mam blisko nadajnik BTS. Na HSPA prędkość dochodzi do 10Mb. Żałuję, że nie wziąłem internetu mobilnego, ale jeszcze 1,5 roku umowy zostało. Jak możesz, to sprawdź jak z dostępem przez GSM, może to okaże się korzystniejszym rozwiązaniem.

Zależy, ja mieszkam na Wsi 15km od miasta 50tys mieszkańców, a zasięg nie sięga. Ale wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz, zapytaj w Centrum obsługi