Czy netbook może zniszczyć pamięć flash?

Witam,

Od 2 lat mam netbooka firmy emachine(tańsza wersja acera). Od jakiegoś pół roku nie czyta żadnej pamięci flash. Pokrywa się to mniej więcej z czasem kiedy padł mi pendrive. Był to chiński szmelc więc nie myślałem ,że to ma coś wspólnego. Nie czytał potem żadnego więc tłumaczyłem sobie ,że może coś mu się pomyliło. Dziś mój ojciec nie wiedząc o tym włożył swojego pendriva(ten dzień wcześniej działał), ofc windows go nie wczytał(wczytał jako uszkodzone urządzenie …). Po włożeniu do PC(ten go czytał wczoraj normalnie), dziś już nie mógł wczytać. Niby pokazuje folder w moim komputerze ale wyskakuje po kliknięciu ,że folder lub plik jest uszkodzony.

Stąd moje pytanie: Uszkodzony port(myszki i inne duperele czyta normalnie) lub coś z windowsem XP może zniszczyć pamięć flash?

Ja bym tu stawiał na system zasyfiony wirusami, choć fakt faktem możliwe jest, że płyta daje zbyt duże napięcie na porty usb i pali pendrivy.

Możliwe, chociaż oprócz pakietu offica/mozilli/gg to tam nic nie instalowałem, przynajmniej ja…

To napięcie dało by się jakoś sprawdzić/ zmienić?

tak przez zwarcie . Tak ja miałem ,brak możliwości zapisu po wyjęciu z netbooka Asusa

Jeszcze może eMachines 350? Czas najwyższy przywrócić mu system z partycji Recovery! Nic innego tu raczej nie zadziała. To nie netbook uszkodzil pendrajwa, a raczej system został uszkodzony przez tego pierwszego pendrajwa.

System raczerj nie ma tu nic do rzeczy. Najprawdopodobniej masz uszkodzony kontroler usb w laptopie co może też skutkowć uszkodzeniem danych na pendrivie. Możesz też upewnić się podłanczając do tego poru inne urządzenie np. drukarkę i sprawdzić czy działa.

Kolega napisał wyżej że myszki itp działają. Tym bardziej jak nie masz dużo danych to zrób formata. Czy pendrive taty po sformatowaniu działa?

Ja też obstawiałbym że to wirus.

Teraz infekcje szerzą się poprzez pendrivy, wystarczy podłączyć pena do zainfekowanego kompa żeby się wgrał na pena a potem wystarczy go podłączyć do innego kompa aby go zainfekować (to tzw. infekcja typu autorun.inf).

Oczywiście da się zabezpieczyć pena żeby nawet po wgraniu takiego wirusa nie infekował on automatycznie innych komputerów do których będzie podłączany i da się zabezpieczyć swojego kompa żeby nie był tą metodą infekowany ale mało kto o tym wie a jeszcze mniej wie jak to zrobić poprawnie.

Po sformatowaniu , pendrive ożył. =D> więc chyba uszkodziło system plików. Eset po włożeniu flesha do USB nic nie krzyczał. Teraz przez noc przeskanuję netbooka jakimś antywirusem , eset Smart Security będzie dobry?

Jest do dokładnie emachines 350-21g16l, jak z nim przywrócić system z recovery? Czy to będzie stan jak po wyjęciu z kartonu?

Tak, jak nowy, z tym, że dane na partycjach innych niż systemowa pozostaną nietknięte.

Podczas startu należy nacisnąć Alt lewy + F10.