Czy netbook z 4GB zamiast 1GB będzie dużo lepiej działał?

Mam netbooka Acer d255 (http://allegro.pl/netbooki-62998?order=qd&string=d255 ) 160GB, 1GB RAMu, ale nie jestem do końca zadowolony - zbyt wolno działa. Jest okey - da się na nim pracować, ale zastanawiam się nad czymś lepszym. Kupiłem go za kilkaset złoty - używany, ale nie opłaca się zakup RAMu -wolę już w przyszłości kupić nowy netbook.

Czy taki netbook o podobnych parametrach, ale z 4GB będzie dużo lepiej działał? Czy po prostu dużej różnicy nie będzie i jak się chce mieć dobry netbook to trzeba wydać dużo więcej kasy niż 1000zł?

4 GB to za dużo do Netbooka, 2 GB przy Win 7 jest optymalne. Dołożenie ramu trochę przyspieszy działanie ale nie zadowalająco. “Kopniakiem” będzie zmiana dysku na SSD, nawet przy tej pamięci RAM odczujesz duże przyspieszenie.

Praktycznie rzecz biorąc, żaden najlepszy notebook nie będzie ci szalał. Producenci idą na łatwiznę, i przeważnie w 99% zakładają najtańsze najwolniejsze dyski z obrotami 5400 RPM. Te z górnej półki trafiają się czasami z dyskami 7200 RPM. Do takiego Acer jakbyś doładował 4GB RAM i Dysk Hybrid Hard Drive, lub SSD. To by Ci szalał lepiej, jak te z najwyższej półki. Dysk i pamięci robią swoje, oczywiście i procesor. 1GB RAM to minimum na Windows 7, 2GB to standard, 4GB to ful wypas.

:smiley: :smiley:

Posiadałem Acera Aspire One D260 (Atom 1,66 GHz jednordzeniowy, 1GB RAM, 250GB, grafika Intel, rozdzielczość 1024x600) zmieniłem go na Acera Aspire One 722 (AMD C60 2x1,33 GHz, 4 GB RAM, 500GB, Radeon HD 6290, rozdzielczość 1366x768).

Netbook chodzi szybciej lecz nie powala prędkością jeśli chodzi o filmy HD chodzą bez problemu nawet jak podłącze pod TV Full HD, strony internetowe ładują się nieraz opornie a flash bardzo zamula kompa. Rozdzielczość jest dużo lepsza do korzystania z netbooka choć wszystko jest “mniejsze” to chociaż strony się mieszczą w całości.

Jak masz jakieś konkretne pytanie to postaram się odpowiedzieć.

Większa ilość pamięci RAM usprawni działanie systemu ale cudów bym się nie spodziewał.

U ciebie problemem jest słaby procesor (nie napisałeś jaki to dokładnie model procesora ale nawet Intel wycofuje się z Atoma w netbook’ach).

Nie.

Dzięki za odpowiedzi, bo generalnie o to mi chodziło. Zrozumiałem, że nie opłaca się kupować podobnego Acera, ale z 4GB, bo cudów nie będzie.

Jak masz mało pamięci możesz spróbować funkcji ReadyBoost, używa on dysku flash ( pendrive ) jak pamięci operacyjnej, na zwykłym dysku masz plik wymiany lecz czas dostępu pendriva od dysku jest znacznie krótszy.

http://forum.dobreprogramy.pl/dokladanie-ramu-acer-aspire-one-d255-t451197.html