Czy netbook z 4GB zamiast 1GB będzie dużo lepiej działał?


(Tojuzkoniecc) #1

Mam netbooka Acer d255 (http://allegro.pl/netbooki-62998?order=qd&string=d255) 160GB, 1GB RAMu, ale nie jestem do końca zadowolony - zbyt wolno działa. Jest okey - da się na nim pracować, ale zastanawiam się nad czymś lepszym. Kupiłem go za kilkaset złoty - używany, ale nie opłaca się zakup RAMu -wolę już w przyszłości kupić nowy netbook.

Czy taki netbook o podobnych parametrach, ale z 4GB będzie dużo lepiej działał? Czy po prostu dużej różnicy nie będzie i jak się chce mieć dobry netbook to trzeba wydać dużo więcej kasy niż 1000zł?


(kp1971) #2

4 GB to za dużo do Netbooka, 2 GB przy Win 7 jest optymalne. Dołożenie ramu trochę przyspieszy działanie ale nie zadowalająco. “Kopniakiem” będzie zmiana dysku na SSD, nawet przy tej pamięci RAM odczujesz duże przyspieszenie.


(Donna USA) #3

Praktycznie rzecz biorąc, żaden najlepszy notebook nie będzie ci szalał. Producenci idą na łatwiznę, i przeważnie w 99% zakładają najtańsze najwolniejsze dyski z obrotami 5400 RPM. Te z górnej półki trafiają się czasami z dyskami 7200 RPM. Do takiego Acer jakbyś doładował 4GB RAM i Dysk Hybrid Hard Drive, lub SSD. To by Ci szalał lepiej, jak te z najwyższej półki. Dysk i pamięci robią swoje, oczywiście i procesor. 1GB RAM to minimum na Windows 7, 2GB to standard, 4GB to ful wypas.

:smiley: :smiley:


(mawro2) #4

Posiadałem Acera Aspire One D260 (Atom 1,66 GHz jednordzeniowy, 1GB RAM, 250GB, grafika Intel, rozdzielczość 1024x600) zmieniłem go na Acera Aspire One 722 (AMD C60 2x1,33 GHz, 4 GB RAM, 500GB, Radeon HD 6290, rozdzielczość 1366x768).

Netbook chodzi szybciej lecz nie powala prędkością jeśli chodzi o filmy HD chodzą bez problemu nawet jak podłącze pod TV Full HD, strony internetowe ładują się nieraz opornie a flash bardzo zamula kompa. Rozdzielczość jest dużo lepsza do korzystania z netbooka choć wszystko jest “mniejsze” to chociaż strony się mieszczą w całości.

Jak masz jakieś konkretne pytanie to postaram się odpowiedzieć.


(falcon89) #5

Większa ilość pamięci RAM usprawni działanie systemu ale cudów bym się nie spodziewał.

U ciebie problemem jest słaby procesor (nie napisałeś jaki to dokładnie model procesora ale nawet Intel wycofuje się z Atoma w netbook’ach).

Nie.


(Tojuzkoniecc) #6

Dzięki za odpowiedzi, bo generalnie o to mi chodziło. Zrozumiałem, że nie opłaca się kupować podobnego Acera, ale z 4GB, bo cudów nie będzie.


(adamok) #7

Jak masz mało pamięci możesz spróbować funkcji ReadyBoost, używa on dysku flash ( pendrive ) jak pamięci operacyjnej, na zwykłym dysku masz plik wymiany lecz czas dostępu pendriva od dysku jest znacznie krótszy.


(Pablo_Wawa) #8

http://forum.dobreprogramy.pl/dokladanie-ramu-acer-aspire-one-d255-t451197.html