Czy Netia podłącza kable od internetu?

Na początek dodam, że nie wiem czy to dobry dział, ale nie znalazłem lepszego do tego.

Niedługo kończy mi się umowa na internet mobilny play. Jako, że jest to porażka totalna, to chciałem sobie podłączyć internet po kablu. Niestety nie mam podłączonego kabla do domu.

Odpowiedź od tp oczywiście ‘brak możliwości technicznych’ … 3 budynki ode mnie jest blok i kilka domów na mojej ulicy ma tp -.-

Czy wie ktoś czy Netia podłącza kable od internetu ? Bo jak nie to będę szukać radiówki ;/

To chyba trzeba u nich spytać.

Zazwyczaj operatorzy telekomunikacyjny podłączają, jeśli mają przy ulicy kabel, bo dalej to im się niespecjalnie opłaca.

Nie ma w zasięgu jakiegoś 4G? (prawdziwe 4G - LTE). A może sygnał słaby i pomoże dodatkowa antena?

Netia też raczej się na Ciebie wypnie. Sam chciałem kiedyś podłączyć od nich Internet, ale po wizycie techników dostałem informacje o „brak możliwości technicznych”. Co ciekawe słupek mam 50m od domu studzienkę do podłączenia mnie do sieci praktycznie przy płocie a co najciekawsze w domu mam okablowanie telefoniczne? Jednak jak widać to zbyt mało czynników dla Neti by skorzystać z ich usługi internetowej.

Jeżeli chodzi o Internet radiowy to szału też nie będziesz miał z prędkościami dosyłowymi no, ale to zawsze jakieś rozwiązanie.

Witam :slight_smile:

jeśli masz sąsiadów co mają telefon w netii w twoim budynku(chyba,że mowa o 1 rodzinnym) to powinni podłączyć,ale najlepiej to sprawdż czy istnieje taka możliwość

http://www.netia.pl/oferta-dom.html

Netia poza większymi miastami najczęściej dzierżawi infrastrukturę TP i wynajmuje tych samych podwykonawców (monterów). Jeżeli TP czegoś nie może, to Netia prawdopodobnie też, choć zapytać nie zawadzi.

“Słupek przy płocie” czasem mało znaczy. Ilość ‘miejsca’ w czymś takim i punktach pośrednich nie jest nieskończona. Do routera też wpakujesz tylko tyle kabli, ile masz portów - bez kombinowania inaczej się nie da.

No ok., ale jakoś TP nie miała z tym problemu i założyła mi Internet w ciągu 3-ech dni.

Netia raczej tutaj nic nie zdziała, bo w takich przypadkach wszystko leci po kablach TP i to od nich zależy czy pociągną linie czy też nie. Więc jeśli nic nie zdziałasz u TP, to raczej zapomnij. Chyba, że zebrałbyś sąsiadów, którzy byliby chętni, wtedy zobaczyliby że pociągnięcia kabla jest opłacalne (bo tak ciągnąć dla 1 osoby?) i może by poszło :slight_smile: