Czy nie jest troche zaciepło dla mojego Bartona 2500+?

(Kammil87) #1

Ostatnio zobaczylem ze ciut mi sie procek grzeje. Czy temperatura nie jest za wysoka? Dzieki za pomoc

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Asus ASB100 Bach, Winbond W83L785TS-S (SMBus 2Dh, SMBus 2Eh)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Nazwa płyty głównej Asus A7N8X

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury:

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 58 °C (136 °F)

Dioda procesora 80 °C (176 °F)

Procesor graficzny 49 °C (120 °F)

Seagate ST3320620A [TRIAL VERSION]

Wentylatory:

Procesor 3709 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.65 V

Aux 1.65 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 4.73 V

+12 V [TRIAL VERSION]

-12 V -12.02 V

-5 V -4.55 V

(Michal Kolatek) #2

Stres czy idle? Chłodzenie? Pasta jaka i kiedy nałożona? Chłodzenie czyste- kurz?

Mój znajomy na takim procu +pentagram alu-cu ma ~40 sters/idle.

Niebezpieczna dla proców K7 90 st.

Sprawdź palcem czy tyle ma, czujnik zawsze może kłamać, lub jak masz np pirometr to sprawdź nim.

(Kammil87) #3

Idle, Chlodzenie box, Artic Silver 5 okolo 5miesiecy temu, Wydaje sie ze w miare czyste tylko ze u mnie w pokoju goraco bo mieszkam na poddaszu. gdy palcem dotykam to goracy i delikatnie parzy:( I mam pytanie czy tak wysokie temperatury moga skracac zywotnosc procesora?

(Hardcorehifi) #4

Oczywiście że skraca. Ja mam Intel Pentium 3.2 które na boxowym chłodzeniu grzało się w stresie ponad 70 stopni, a po wymianie coolera na Arctic Freezer 7 Pro + Arctic Silver 5 temperatura spadła nieco poniżej 50 stopni oczywiście w stresie. Wiem, że mówimy tutaj o procesorze firmy AMD powiedz ewentualnie jaki to ma socket to jak będziesz chciał kupić nowe chłodzenie to pomożemy Ci.

(Craker92) #5

Pewnie D

Co to się dziwić... :!:

A procek kręcony :?:

Złączono Posta : 08.06.2007 (Pią) 4:56

Musisz zapewnić dobrą cyrkulacje powietrza w obudowie...

Mógłby ktoś podać link jak to wygląda prawidłowo... :?:

Bo nie rozumie jak wentylator z przodu może wciągać powietrze do środka skoro z przodu jest obudowa :roll:

(Kammil87) #6

Ja mam socket A. Wiec jakie chlodzonko byscie polecili na tego procka? Oczywiscie w rozsadnej cene? Kiedys byl ale mial mniejsza temp teraz juz nie krece bo i tak wysoko :? A obudowe mam ciagel otwarta wiec cyrkulacja w moim przypadku nie jest tak istotna.

(wacek) #7

@craker9

Przecież w każdej obudowie jest miejsce na wentylator z przodu

Zdejmij przód obudowy to zobaczysz

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=49059

Nie wiedziałem że obudowa jest tak szczelna że nie przepuszcza powietrza :smiley:

Żeby uzyskać lepszy efekt najlepiej wywiercić dziurę z przodu (tyle jak ktoś robi to pierwszy raz to za ładnie to to raczej nie wyjdzie :confused: )

(Kwisnia 1990) #8

Nie w każdej, w każdej z tyłu jest :wink:

wacek4 ten link co podałeś to jest tam napisane by otworzy obudowę, otwarcie w wielu przypadkach podniesie temperaturę, bo będzie cyrkulacja inna. Czasem lepiej zostawić zamknięta.

(Rastko1) #9

Nieprawda te procki można powiedzieć lubią ciepło według mnie to normalna temperatura hyba że chcesz kase wydać to kup to

kurcze widze że z wydajnym chłodzeniem to już problem na allegro na socket a

(Hardcorehifi) #10

Prędzej to bym radził :

wiem ze drogie... ale dobre :

http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=2298

(Michal Kolatek) #11

Jeśli drogie to niech będzie całe z miedzi

http://zenfist.pl/pID/577.htm

+wentyl 92 mm arctic.

(Kammil87) #12

Jeszcze jedno o co chodzi z ta dioda procesora i temp ponad 80C? Czego to jest temperatura bo przeciez procka wynosi 59C?