Czy nie jest troche zaciepło dla mojego Bartona 2500+?

Ostatnio zobaczylem ze ciut mi sie procek grzeje. Czy temperatura nie jest za wysoka? Dzieki za pomoc

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Asus ASB100 Bach, Winbond W83L785TS-S (SMBus 2Dh, SMBus 2Eh)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Nazwa płyty głównej Asus A7N8X

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury:

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 58 °C (136 °F)

Dioda procesora 80 °C (176 °F)

Procesor graficzny 49 °C (120 °F)

Seagate ST3320620A [TRIAL VERSION]

Wentylatory:

Procesor 3709 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.65 V

Aux 1.65 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 4.73 V

+12 V [TRIAL VERSION]

-12 V -12.02 V

-5 V -4.55 V

Stres czy idle? Chłodzenie? Pasta jaka i kiedy nałożona? Chłodzenie czyste- kurz?

Mój znajomy na takim procu +pentagram alu-cu ma ~40 sters/idle.

Niebezpieczna dla proców K7 90 st.

Sprawdź palcem czy tyle ma, czujnik zawsze może kłamać, lub jak masz np pirometr to sprawdź nim.

Idle, Chlodzenie box, Artic Silver 5 okolo 5miesiecy temu, Wydaje sie ze w miare czyste tylko ze u mnie w pokoju goraco bo mieszkam na poddaszu. gdy palcem dotykam to goracy i delikatnie parzy:( I mam pytanie czy tak wysokie temperatury moga skracac zywotnosc procesora?

Oczywiście że skraca. Ja mam Intel Pentium 3.2 które na boxowym chłodzeniu grzało się w stresie ponad 70 stopni, a po wymianie coolera na Arctic Freezer 7 Pro + Arctic Silver 5 temperatura spadła nieco poniżej 50 stopni oczywiście w stresie. Wiem, że mówimy tutaj o procesorze firmy AMD powiedz ewentualnie jaki to ma socket to jak będziesz chciał kupić nowe chłodzenie to pomożemy Ci.

Pewnie D

Co to się dziwić… :!:

A procek kręcony :?:

Złączono Posta : 08.06.2007 (Pią) 4:56

Musisz zapewnić dobrą cyrkulacje powietrza w obudowie…

Mógłby ktoś podać link jak to wygląda prawidłowo… :?:

Bo nie rozumie jak wentylator z przodu może wciągać powietrze do środka skoro z przodu jest obudowa :roll:

Ja mam socket A. Wiec jakie chlodzonko byscie polecili na tego procka? Oczywiscie w rozsadnej cene? Kiedys byl ale mial mniejsza temp teraz juz nie krece bo i tak wysoko :? A obudowe mam ciagel otwarta wiec cyrkulacja w moim przypadku nie jest tak istotna.

@craker9

Przecież w każdej obudowie jest miejsce na wentylator z przodu

Zdejmij przód obudowy to zobaczysz

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=49059

Nie wiedziałem że obudowa jest tak szczelna że nie przepuszcza powietrza :smiley:

Żeby uzyskać lepszy efekt najlepiej wywiercić dziurę z przodu (tyle jak ktoś robi to pierwszy raz to za ładnie to to raczej nie wyjdzie :confused: )

Nie w każdej, w każdej z tyłu jest :wink:

wacek4 ten link co podałeś to jest tam napisane by otworzy obudowę, otwarcie w wielu przypadkach podniesie temperaturę, bo będzie cyrkulacja inna. Czasem lepiej zostawić zamknięta.

Nieprawda te procki można powiedzieć lubią ciepło według mnie to normalna temperatura hyba że chcesz kase wydać to kup to

kurcze widze że z wydajnym chłodzeniem to już problem na allegro na socket a

Prędzej to bym radził :

wiem ze drogie… ale dobre :

http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=2298

Jeśli drogie to niech będzie całe z miedzi

http://zenfist.pl/pID/577.htm

+wentyl 92 mm arctic.

Jeszcze jedno o co chodzi z ta dioda procesora i temp ponad 80C? Czego to jest temperatura bo przeciez procka wynosi 59C?