Czy nie powinien byc inny bios na tej płycie głównej?

Witam

kupiłem niedawno tą płytę główną:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4244383202

podłączyłem ją, odpaliłem komputer i moim oczom pokazał się piękny napis “Fujitsu Siemens” na co zrobiłem oczy gdyż jednak inną płytę główną montowałem…

szybkie ustawienia w biosie i odpalamy system, zacząłem instalować jakieś tam duperele od producenta płyty i przy instalacji jakiegoś “supercharger” wyskoczyło mi ze ten program obsługuje tylko płyty główne MSI, no to ja oczy jak 5zł.

Zassałem cpu-z, wszedłem szybko na zakładkę o płycie i rzeczywiście… Producent:Fujitsu Siemens

post-120337-0-21297400-1400694358_thumb.

 

Powiedzcie mi, czy coś w tej płycie jest bardzo namieszane? czy to jest tylko jakiś zabieg kosmetyczny? gdyż nie wiem co teraz zrobić, bo niby działa, no ale inne oprogramowanie na płycie…

Co z tym fantem zrobić? I czy mogę jakoś bezpiecznie przywrócić prawidły bios itd do niej czy lepiej ją odesłać?

Wszystko OK, płyta była brandowana pod FS i tyle, bardzo często spotykane. Nie ma powodów do obaw.

A co z oprogramowaniem pod płytę?

A po co Ci te śmieci? Instaluj Chipset, GPU, peryferia i Swoje oprogramowanie…

Ok, dzięki wielkie ze szybką odp :wink:

btw. mogę tu zapytać o Czytnik kart Ciebie, czy muszę stworzyć nowy wątek ?

Możesz pytać, nie wiem czy znam odpowiedź, jak nie ja to ktoś inny.

Podłączyłem wszystko i w menadżerze normalnie wyświetla wejścia (każde wejście jako oddzielne urządzenie), gdy w opcjach folderu dam “Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski” pojawiają się 4 urządzenia, niby wszystko ok, lecz gdy wkładam kartę (niestety posiadam tylko zwykłą SD więc nie mam jak przetestować chwilowo reszty) mignie tylko dioda odczytu i nic, zupełna cisza…

Sterownik dla tego urządzenia zainstalowałeś?

nazwy nie znalazłem :roll: tylko opisany card adapter usb …

win7 nie wykryje sam tego typu urządzeń ?

Jak widać wykrył zainstalował ale jak widać nie działa to jak powinno, w sumie to plug and play.

Czyli albo jest “niedziałający” albo muszę w jakiś sposób znaleźć odpowiednie sterowniki…

no ok, dzięki wielkie :slight_smile:

mnie sie wydaje że adapter kard jest podłączony jako f_usb (przynajmniej u mnie tak jest)

i czyta miej więcej tak jak pendrive, dysk twardy nie jestem pewien,

pod co masz podczepiony adapter?

jusb2 i wtyczki powkładałem odpowiadającym im nazwom z manuala

Czyli dobrze?niedoborze? bo mogłem po prostu źle podpiąć… każdy uczy się na błędach więc jeżeli inaczej powinienem zrobić, powiedz

Wsumie u mnie jest podobny problem zazwyczaj powoli wkładam karte i za którymś razem działa

Ja bym spróbował obciać końcówke , znaleść nie potrzebny kabel usb i podłączyć kolorami do siebie poczym podłączyć do tylniego panelu i sprawdzić czy działa masz jakieś 89% że podziała ,nie wiem dlaczego czasami przednie panele nie działają