Czy nie za słaba konfiguracja na win 7?

Witam! Posiadam kompa:

Sempron 2300+ (kręcony na 1,9 Ghz)

512 mb ram

radek 9250 SE

reszty nie podaję bo i po co? Moje pytanie brzmi, czy na tym sprzęcie będzie normalnie chodzić windows 7? Bo czytając komentarze na vortalu to jestem nieco zdezorientowany

Jakoś pójdzie, ale nie oczekuj cudu, testowałeś na nim jakikolwiek build 7 ? RC albo Beta?

O ile procek spełnia minimalne wymagania to z pamięcią jest już gorzej.Uruchomić się pewnie uruchomi,ale o komfortowej pracy możesz zapomnieć.

nic nie testowałem, do tej pory myślałem, że mój sprzęt jest za słaby, ostatnio jakoś przeczytałem komentarze na DP i zacząłem sie nad tym zastanawiać…

ps. nawet jak pójdzie to mogę zapomnieć o aero?

Ja na 512 RAM Athlon 1GHz radeon 9200

zżerało 70% RAM’u i 88% proca

Chodzi na Aero

Info:

To był Windows 7 Ultimate RTM 32bit

w gry nie mam zamiaru grać, chyba, ze te internetowe ale to pikuś

komp mi służy do oglądania filmów, internetu i pracy

Za słaby.

512MB RAM to zbyt mało, tym bardziej, że grafika częściowo pobiera.

Grafika zbyt słaba - nie wspiera sprzętowego DirectX 9.

otóż z taką sytuacją spotkałem się i na vortalu, teraz komu wierzyć?

prześle ci screeny, jak nie wierzysz… :o :o

ja wierzę, ale kolega MaRa , już chyba nie :wink:

a screeny możesz zamieścić ;] na pewno się przydadzą :wink:

ps. to w7 ma mniejsze wymagania do aero nić vista? bo na viście mi aero nie chodziło…

Aero wymaga karty DX9 a Radeon 9250 wspiera tylko wersje 8.1.

Zresztą pod Windows 7 nie ma sterownika dla tej karty.

Dodane 01.11.2009 (N) 10:07

@Kompil

To podeślij te screeny bo sam jestem ciekawy :slight_smile:

I może jeszcze link do sterownika dla Win7

oprócz tego są starowniki vistowskie :wink:

czekamy na screeny, nawet jak aero nie bd chodzić to mam jeszcze WB ;]

Sterowniki pod vista tak jak i pod win7 wspierają karty od Radeona 9500

ale moja karta była wykrywana na tych vistowskich w viście. Nie kłóćmy się, bo nie od tego jest forum i ten wątek, czekamy na te screeny

Powiem tak: Windows 7 bedzię chodził na tym sprzęcie średnio sprawnie ale tylko na początku, jak wgrasz parę programów typu Winamp, przeglądarka internetowa, Office to zacznie ci ostro mulić. Brak odpowiedniej pamięci ram (przynajmniej 1 GB) będzie skutkować ciągłym mielenieniem dysku, tym bardziej jak jeszcze jest to wolny dysk typu ATA. A karta graficzna to najwyżej do WIN XP się nadaje.

Tak więc co z tego że będzie chodził jak nie będzie się nadawał do użytkowania?

Na tym komputerze odradzam instalowanie, a z resztą sam się przekonasz jak mi nie uwierzysz.

ok, to zostanę na xpeku przynajmniej do czasu kupienia laptopa na studia :wink:

@Kompil , ale dalej chcę zobaczyć te screeny :smiley:

Więc pewnie Vista wykryła kartę i zainstalowała ‘swój’’ sterownik i w rejestrze można wymusić działanie Areo(przeważnie jednak nie działa).A sterowniki od Ati w Viście i Windows7 oficjalnie wspierają karty od Radeona 9500 począwszy. Niewiem jak było w starszych wersjach sterownika ale w tych z ostatnich miesięcy w pliku konfiguracyjny sterownika brak jakichkolwiek wpisów związanych z Radeonem 9200.

Za słaba (do netu i worda wystarczy) ale do Gier, Photoshopów lepszy będzie XP.

Pulpit

%7Boption%7D

I gdzie tu informacja że to chodzi na Radeonie 9200?

A swoją drogą to miło że podałeś swój numer OEM Windowsa,niektórym może się przydać =D>