Czy Nokia 5530 XM obsłuży kartę pamięci UHS-1?

Mam zamiar kupić kartę pamięci do Nokii 5530 Xpress Music. Problem w tym, że nie jestem pewien czy ten telefon (III kwartał 2009) nie będzie mi grymasił, kiedy włożę do niego kartę GoodRAM microSDHC 16GB z “UHS-1”. Gdzieś czytałem, że jest to nowa technologia i mam obawy, iż ten telefon jest na nią za stary.

III kwartał 2009 r ?  Moim zdaniem nie . CLASS 6 i to wszystko . “Nowa technologia” to jest UHS-II (ew. UHS-I U3) .

Ale nie jesteś pewien na 100%?

 

Obrazkologia łatwiej przemawia:

microsd-compatibility-pl.jpg

 

Ale jakby było niejasne:

 

Więc Nokia 5530 XM ma kompatybilność z microSDHC ale co z tego skoro tylko do 16Gb, prędkości nie będzie to po co ?

Takie czytniki obecnie to mają smartofony > 2000 zł (SONY XPERIA Z3) , a nie telefon z 2009 r.

Ten telefon obsługuje tylko 16 GB ! Należy także brać pod uwagę ograniczenia łącza USB 2.0 w telefonie (max. 35 MB/s , nie spotkałem jeszcze kontrolera USB 2.0 57 MB/s czyli “480 Mb/s”) . “Dysponując” tylko USB 2.0 kupowanie karty o odczycie/zapisie większym niż x233 (realnie ~33 MB/s) mija się z celem .

Dostępne pojemności 8, 16, 32, 64, 128 GB

Standard microSDHC / microSDXC

Interfejs UHS 1

Prędkość pracy

odczyt: do 30 MB/s

zapis: do 15 MB/s

 

Działać będzie ale bez sensu przepłacać za prędkość skoro i tak będzie działać max w trybie HC.

Więcej niż 16GB na telefonie mi nie trza (i nie tylko mi, I suppose). No bo po co, kiedy muzykę się stremuje, zdjęcia trzyma w “chmurze”, a oglądanie filmów pełnometrażowych na tak małych ekranach to jakieś nieporozumienie. Więc sądzę, że 16GB to nie tak źle.

Aktualnie mam w tym telefonie 8GB class 4, i nie jest tak źle.

W trybie HC z klasą max 6, tak?

Przepłacać? Przecież taka karta kosztuje zaledwie 25zł. A z resztą, kiedy nokia ta ducha wyzionie, przełożę tę kartę do czegoś porządniejszego. 

 

Więc na koniec chciałbym się jeszcze upewnić…

 

będzie działać , ale ze  zmniejszaną prędkością , lecz  szybciej niż class 4 , czyż tak?

Wszystko zależy od czytnika w telefonie , jego specyfikacji nie znamy

Czyli kupuję.

 

Bóg zapłać za dobre chęci.

 

Sijulejter.