Czy Norton 2008 bądź 2007 spowlni tego kompa?

Mam 768MB RAM DDR i procesorek PIV 2GHz. Czy Norton 2007 bądź 2008 bedzie mulił kompa??

Oj tak. Produkty Synateca są bardzo dobre, ale niestety od kilku edycji bardzo obciążają system.

najlepiej norton 2003 ;p

To miałbyć zart??

Jakiego antyvira byscie polecili na mój sprżet?? Mam obecnie avasta, ale nie mam do niego zaufania. Miałem avire ale nie chciała sie dalej aktualizować. Miałem też AVG ale ten nic nie wykrywał i był dekoracja dla systemu

Używam pakietu Nortona 2008 na podobnym sprzęcie i opinie o zamulaniu komputera przez ten pakiet można włożyć między bajki.

Jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskasz, tematów takich było kilkadziesiąt i kończy się tym, że każdy zachwala co innego.

ja straciłem jak mi wpuścił syf do kompa i zmieniłem na Kaspersky 7

Nod32 Ci najmniej zamuli system, ale przy Kasperskym 7.0 też będzie się dobrze pracować. 768MB RAM to wystarczająco do tych antywirów.

Decydue sie na Nortona. Narazie przetestuje 07

Przed instalacją utwórz sobie punkt przywracania systemu, gdyż Norton mocno integruje się z systemem i nie jest łatwo pozbyć się pozostałości po nim.

Ja znowu mam całkiem odwrotne doświadczenia. Co do nortona to dostałem na 2007 roczną subskrypcje jak kupowałem laptopa i powiem szczerze, że pierwszą rzeczą którą zrobiłem była jego zamiana na avasta, bo nie dość że obciążał system znacznie, to skutecnością nie przewyższa avasta. Na różnych kompach testowałem różne antywiry i pakiety zabezpieczające i avast wychodził najlepiej. Jako kryterium stosuję długość działania systemu bez konieczności formatowania:P avast włada niepodzielnie. A teraz czekam na to aż mnie zjadą ci, co myślą że jak coś jest droższe to lepsze…

DeadOrAlive

Czyli uważasz, że jak ma się antywirusa, to on już wszystko za Ciebie zrobi?

Uważasz, że przemopk się myli? Zastanów się DeadORAlive co piszesz. :evil: Był to dokument, w którym na pewno nie spodziewano się wirusa. I tu avast się nie popisał.

Ale w internecie trzeba myśleć!

Łukasz89

Najlżejszym antywirusem jest NOD32

Sidhmor

Zgadzam się, że avast jest dobrym antywirusem. Najlepszym z darmowych. Sam go używam. Ale wydaje mi się, że płatne, takie jak Kaspersky jednak są lepsze. W końcu za coś się płaci! :mrgreen:

tak, ponieważ ta sugestia dotyczyła mojej osoby, pod zacytowanym moim postem napisał ten tekst.

trochę grzeczniej proszę

i o to mi właśnie chodziło, nie potrzebuję takiego antywirusa, który nie potrafi wykryć zagrożenia, jak tylko tego sie nie spodziewa

internet nie jest jedynym źródłem zagrożenia

Produkty marki Norton są przeznaczone dla komputerów o dobrej konfiguracji sprzętowej , ja na twoim miejscu wybrał bym coś lżejszego.

Ja bym odradzał jednak Nortona. Miałem dwie wersje i ile RAMu było tyle zabierał ;/

Polecałbym Ci Kaspersky 7.0 :wink:

Polecam Nod-a. Dobra skuteczność i nie muli kompa

Używam pakietu Nortona 2007—oraz 2008 polecam…dobry sprzet nie ma problemu… :mrgreen:

na 100% NOD32, najlepszy do tego kompa (nie zamula) i jest najlepszym antiwirusem

wersja trial do wypróbowania

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=30&id=1452

moim zdaniem nie, bo masz dobrego procka

Witam serdecznie i chciałem zabrać głos w tej dyskusji. Mianowicie powiem tylko tyle że używam Nortona od wesji 2001 i tylko nortona a wtedy maszynki nie były tak sprawne jak dziś i w tej chwili mam 2008 i nigdy nie miałem i nie mam żadnych kłopotów z tym programem i kompem ani tamtymi ani tym. W internecie jestem dużo i na różnych i portalach i stronach i zawsze miałem i mam spokój od wszelkiego dziadostwa. Jak na razie nie zamierzam korzystać z żadnego innego programu tak antyvira jak i ściany. Pozdrawiam.

Ja mam aktualnie Nortona Internet Security 2007 i działa mi bez problemu, a mam laptopa z prockiem AMD Turion X2 1.7 GHz i z 1GB ram i działa bez problemu.

A mój kolega zainstalował NIS 7, a miał komputer stacjonarny z 2 GB ram i procka Intel Core cos tam, kupywał kompa w wrześniu i jak zainstalował ten program, to tak mu muliło, że szok. Start komputera zajmował aż 2-3 min i musiał go wywalić, bo strasznie muliło.

Ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to znakomicie znajduje wirusy itd.

Ja program polecam i bardzo mi się podoba :smiley: