Czy NoScript "szkodzi" vortalowi?

Witam

Ostatnio dość głośno się zrobiło o reklamach na vortalu :stuck_out_tongue:

między innymi dlatego że większość osób blokuje je (Adblock Plus) i przez to vortal traci

(za każde wyświetlenie reklamy są jakieś profity)

I tu moje pytanie:

Czy blokując skrypty na stronię DP vortal też na tym cierpi ?? (chodzi mi o cierpienie finansowe :stuck_out_tongue: )

(mam na myśli gogle-analystics.com i stat.pl)

Wiem, że to tylko skrypty sprawdzające oglądalność ale może jednak DP coś traci kiedy użytkownicy je blokują.

używam adblock’a i noscript a jednak mam wyświetlane reklamy na vortalu, wyświetlam reklamy tam gdzie mnie nie denerwują :stuck_out_tongue: oprócz tego mam jeszcze remove this permamently, wszystko robija sie o dodanie reguły do filtru by np nie blokował z dp lub innych stron :], dodam że na dp nigdy nie blokowałem reklam :stuck_out_tongue:

Wydaje mi się, że blokowanie skryptów “szkodzi” vortalowi. Ja nie blokuje reklam na vortalu i wy też tak zróbcie bo… vortal potrzebuje kasę na zloty, konkursy a nawet… domenę i serwer, który musi być dosyć dobry.

Adblock-a też mam ale reklam na DP nie blokuje, natomiast w NoScript nie blokuje tylko domeny głównej tj. dobreprogramy.pl

Nawet po dodaniu reguły i tak gogle-analystics.com i stat.pl są blokowane.

Ale chciał bym się dowiedzieć w jaki sposób.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że blokując te skrypty oglądalność nie jest zliczana czyli po prostu spada. Wtedy i sponsorów może być mniej (mała oglądalność to po co reklamować się na takiej stronie)

Dokładnie o to chodzi.

dlatego najlepsze i najbardziej wiarygodne statystyki, to po prostu przeanalizowane/obrobione logi apache…

Różnice w statystykach zewnetrznych nie liczonych z logow apache w stosunku do “apacheowych” sięgają kilkunastu procent “zawsze”.

Może administracjo lepiej wywalić analytics i stat.pl a zastosować własne analizatory apache?

Po pierwsze korzystamy z serwera IIS, a nie Apache. Po drugie statystyki oparte na logach nie są uznawane za obiektywne źródło informacji o oglądalności, dlatego właśnie stosuje się mechanizmy zewnętrzne takie jak np. stat24 czy Google Analytics.

Fakt, co do ISS :slight_smile:

Ale on też ma logi.

No tak zawsze pozostaje obiektywność statystyk, jak we wszystkim…

Ale pewnie macie jakieś wewnętrzne “proste” statystyki oparte na logach, co?

Ja używam AdBlocka i NoScripta ale DP ma w obu tych programach wyjątki ( .*dobreprogramy.pl/.* ) jak i stat i analytics wychodzące od was. Ale podejrzewam, że jestem w mniejszości.

Tak czy inaczej nie zmienia to kwestii, że blokowanie reklam i statystyk nie pomaga DobrymProgramom…

Wcale nie :slight_smile:

Dopóki DP nie emitują wyskakujących flashy i okienek nie blokuję niczego od nich. W mojej Operze mam tylko jedną regułę blokowania treści - dotyczy ona jednego serwisu masowo emitującego wyskakujące reklamy - reszta jest znośna.