Czy nowsze gry pójdą na starszych monitorach?

Jak dotychczas mam płaski moniotor 19" o proporcjach ekranu 4:3, czyli tzw. “kwadrat”. Niedługo planuję zakupić nowy komputer i mam pytanie, czy w najnowszych grach takich jak BF4 czy CoD Ghosts są rozdzielczości na kwadratowe monitory? Czy będzie można bez problemów grać?

Tak, monitor nie ma tu nic do rzeczy.

Na konsoli Xbox 360 jest już problem z takimi proporcjami w nowszych grach - czarne pasy na górze i dole ekranu.

Dobrze że na PC takiego problemu nie ma i zawsze jest możliwość wybrania rozdzielczości :slight_smile:

Minimum w każdej grze to 1024x768 przeważnie. A raczej monitora o mniejszych parametrach nie ma, także bez problemu.

Na Xboksie 360 też masz wybór rozdziałki. Od 640x480 do 1920x1080, ale nowsze gry są tworzone pod format 16:9, w 4:3 działają już tylko starsze pozycje np. GTAIV. Zatem w nowszych grach na monitorach innych niż w propocjach 16:9 mogą być czarne pasy.

Nie gadaj głupot. Koledze pożyczyłem bf3 i grał na monitorze 4:3 1280x1024 i wszystko było OK.

W nowszych grach będziesz mieć pasy. Testowałem kilka tytułów. GTA4, PGR4 działają na full screenie, natomiast F1 2011, DRiver: San Frascisco już mają pasy. W zasadzie w większości gier mam pasy.