Czy nowy procesor pomoże?

Mam dość stary komputer. Kilka podzespołów wymieniłem około roku temu.

Mam że tak powiem zabytkowego Athlona 64 3000+. Zaoszczędziłem około 400 zł.

Jak się domyślacie socket AM2. Wiem że nie opłaca się wymieniać procesora bo to przeżytek.

Ale Chciałbym jak najszybciej coś zrobić z moim komputerem. Sporo gier się tnie lub wgl nie uruchamia.

Czy procesor pomorze ?

Nie chodzi mi tu o BF 3 czy coś. Ale BF BD 2 czy Need For Speed HP albo The Run. Lekka obróbka audio czy wideo też się przyda.

Ram: 1.5 GB

Mo-Bo: Nvidia GT 220

Zasilacz: 350 W.

Więcej chyba nie trzeba.

Ram sobie dodaj żebyś miał z 3 GB.

A karta graficzna jaka ??

Zasilacz pewnie słaby, mimo wszystko grafike masz pokroju 8600GT na którym BF BD2 smigał a nawet The Run na minimalnych działał z ramem nie jest zle,tak więc w grze typu bad company 2 nowy procek powinien pomoc bo ta gra z tego co kojarze wymagała jakiegos 2-rdzeniowego.

Jaka płyta główna?

Ja mogę Ci sprzedać mojego z podpisu na AM2 najwydajniejszego, ciągnął między innymi BF3 i wszystko co jest z nowych

kup coś pod FM1 lub FM2 na zaintegrowanej grafie w procesor spokojnie pograsz na medium detalach

płyta około 180zł + proc od 200zł do 400zł, na ram tez 100zł wiec być może sie wyrobisz jak obecny GPU i CPU i ram płyte sprzedaż ( łacznie może 250zł dostaniesz)

Taki zestaw spokojnie działa na zasilaczu 350 W

Plyta gl. - nvidia nForce 4. A assassins creed ? Revelations albo Brotherhood ? Pociagnie athlon x2 6000 lub 6400 ?

Sprzedaj co masz obecnie i kup coś na FM2 - A10-5800K i jakąś tanią płytkę do tego, będzie dobrze.

Albo opcja numer 2 - jakieś najtańsze MOBO na H61, G550, 4GB RAM a w przyszłości jakaś karta graficzna i taki zestaw naprawdę daje radę. Jeżeli masz czas i ochotę, możesz poczytać - prawie 80 stron wiedzy na temat G5xx. KLIK A i można wymienić na i3/i5/i7