Czy nowy zasilacz będzie działał?

Witam, pewnie wielu z was zauważyło że już robiłem taki temat. Ostatnio zauważyłem na allegro, że wszystkie zasilacze COOLERMASTER są używane i od tej samej firmy allegro. Tak więc muszę kupić inny zasilacz. I znowu mam pytania.

  1. Czy zasilacz CORSAIR CX500 V2 500W będzie działał na aktualnym sprzęcie?

  2. Czy zasilacz wymieniony wyżej będzie działał na nowym sprzęcie?

  3. Czy każdy zasilacz pasuje do każdego komputera? <- czy wejdzie do obudowy

Aktualny sprzęt:

  • Intel® Core2 Duo CPU E4500 @ 2x2.20GHz

  • Płyta główna ASUSTeK Computer INC. P5VD2-VM/SI

  • 2GB Ram

  • Karta graficzna NVIDIA GeForce 8400 GS 256MB

Nowy sprzęt:

  • Procesor Intel Core i5-2500K 3,3 GHz 6MB LGA1155 BOX

  • Płyta główna MSI P67A-C45 B3 P67 s. 1155 SATA3 USB3 BOX

  • Kingston/Goodram 8GB (2x4GB) DDR3 1333MHz CL9

  • Gainward GTX 560 Ti 1024MB DDR5 PCI-E OC 823/4008

razem jakieś 480W więc kup zasilacz 600W dla świętego spokoju.

Jeszcze mam małe pytanko, na aukcji pisze “Zgodność z PCIE 2.0”, to mam się bać że może nie działać jak mam inne PCIE i jak mam sprawdzić swoje PCIE?

Zgodność z PCI-E 2.0 to szerokie pojęcie, producent zasilacza ma chyba na myśli dodatkowe linie zasilania pod kartę graficzną.

@Up

Eee… (myśli)

To mam się martwić czy będzie działać?

Corsair CX500 jest stosunkowo słaby, z tego co wiem ma ok. 400W na linii 12V - lepszym wyborem będzie wziąć XFX Core 550W który ma aż 528W na linii 12V (dobry wynik).

A co powiesz o CORSAIR 600W GAMING SERIES 12V=48A?? On już chyba lepszy.

XFX Core 550W.

Jeszcze raz się spytam, bo mogłeś nie zobaczyć, a co powiesz o CORSAIR 600W GAMING SERIES 12V=48A ??

Też dobry zasilacz, będzie dość duży zapas mocy, ogólnie Corsair robi dobre zasiłki (oprócz serii CX, ta jest dosyć słaba). Jeśli możesz celować w 350zł to może nieco droższy Corsair TX550M? Trochę mniej mocy ma niż GS600 ale bardzo dobra konstrukcja i jeszcze na plus zasługuje modularne okablowanie.

Teraz raczej ostatnie pytanie, na aukcji z zasilaczem CORSAIR 600W GAMING SERIES pisze “Zgodność z PCIE 2.0”, co to znaczy, czy muszę mieć jakieś specjalne PCIE do tego?

Nie, PCI-E to wersja tak samo jak USB 2.0, USB 3.0. Różni się tylko prędkością, póki co potencjału PCI-E 3.0 nikt nie wykorzystuje i z tego co wiem to PCI-E jest kompatybilne wstecz więc nie będzie żadnych problemó.