Czy obrazy instalacyjne są aktualizowane?

Dzisiaj wykonałem format komputera i jestem zdenerwowany wszystkimi aktualizacjami trwającymi kilka godzin…
Stąd pytanie. Czy na tej stronie: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7 ISO jest aktualizowane (czy znajdują się w nim aktualne sterowniki i oprogramowania) czy jest to czystka?. Mam też do wyboru: http://basewin.pl/ i jest ISO z 2017 grudzień, ale pierw chciałbym dowiedzieć się jak to jest z oficjalną stroną?

Nie, nie jest aktualizowany . Basewin nie ma innych obrazów płyt niż te z MS.

1 polubienie

Na oficjalnej stronie MS otrzymujesz Windows 7 w wersji SP1, czyli już bardzo stare wydanie.

1 polubienie

Skoro nie ma, to dlaczego jedno z ISO jak wspomniałem w pierwszym poście jest wydane w grudniu ubiegłego roku?

Macie jakieś Gotowe ISO takie, które nie potrzebuje godzin aktualizacji?

Bo to Windows 10 w wersji 1709 (ostatniej) - ta wersja wymaga tylko niewielkiej aktualizacji max 15 min.

1 polubienie

Nie ma innego oficjalnego ISO niż to ze strony MS. A teraz pomyśl, jeśli ja na swojej stronie zamieszczę takie iso , to jaką datę zobaczysz ??

Datę powstania obrazu czy datę zamieszczenia ?

Skoro i tak go aktualizujesz ściągając cały ten syf, który MS do niego wepchnął, to nie prościej po prostu zainstalować Windows 10? Bez problemu powinien pójść na kluczu z 7. Gdyby jednak nie, to robisz tak:

  1. Instalujesz 7, wpisujesz serial, aktywujesz online.
  2. Odpalasz aktualizacje do 10 (z pena/dvd z 10) i instalujesz 10.
  3. Instalujesz na czysto 10 i sama sobie pobierze wcześniej wykonaną aktywację.
    Teoretycznie można poprzestać na pkt 2, ale to może generować niepotrzebne problemy i zostawić mnóstwo śmieci.

Mam windows 10 z kluczem z 7, ale komputer na nim nie będzie funkcjonował poprawnie.
Już z rok temu pisałem tutaj, że Windows 10 powoduje wyłączanie obrazu na monitorze oraz przestaje działać klawiatura i mysz z wejściem PS/2 (tak jakby zostały one odłączone i podłączone pod już uruchomiony komputer, a z obrazem tak jakby karta przestawała działać, prawdopodobnie płyta nie wyrabiała z tym systemem), a na siódemce te problemy nie występują. Po za tym siódemka jest szybsza, tzn. mniej obciąża komputer, co wg mnie jest właśnie powodem występujących problemów…

Oficjalne obrazy Win7 nie są aktualizowane, i to jest bezczelność i chamstwo ze strony MS.
W necie można znaleźć obrazy ze zintegrowanymi aktualizacjami, chociażby tam gdzie wspomniałeś, jednak jest to robione nieoficjalnie przez pewne osoby. Czy im zaufasz, twoja sprawa, zwykle jest ok, ale na pewno można też trafić na minę, i ogólnie proceder jest niezgodny z licencją, więc może się ktoś z modów przywalić, że wkleiłeś ten link.
Co do problemów pod Win10 to Win10 ma aktualizowane obrazy iso, i być może aktualny obraz 1709 będzie wolny od problemów o których wspominasz, może aktualne sterowniki będą działać lepiej.

1 polubienie

Nie kochaniutki, to jest biznes. Ty byś aktualizował system, którego już nie sprzedajesz i zapewniasz mu jedynie wsparcie dodatkowe?

OMG …

Wsparcie podstawowe zakończyło się 13 stycznia 2015, a ostatni obraz pochodzi z 2011 roku. To właśnie uważam za bezczelność, chamstwo i nadużycie pozycji monopolistycznej. Skoro uważasz, że to jest ok, to współczuję twoim kontrahentom.

W10 startuje zdecydowanie szybciej niż W7, natomiast cała reszta jest podobna. Za to W10 generuje znacznie więcej durnych problemów niż W7, na co przykład podał autor wątku.

I co z tego, że ostatni obraz pochodzi z 2011 roku? Sobie stwórz własny, albo zaktualizuj normalnie przez Windows Update, jak miliony użytkowników. Bezczelny monopolista no matko kochana :smile:

Z jego wpisu nie wynika co mu powoduje te problemy. Może to być sterownik albo coś innego.

Oficjalne nie są. Jak już to było wspominane. Jedyne jakie widziałam kiedyś odnośnie Win Seven, które były w miarę fajnie uaktualniane o nowe paczki robili Rosjanie, jako customy. Ale czy to jeszcze gdzieś dostępne jest? Pojęcia nie mam.

Może to padająca płyta główna? O ile znikający obraz można jakoś tłumaczyć sterownikami, o tyle odcinanie zasilania PS/2 nie jest wykonalne. Zacząć można od sprawdzania, czy jest aktualizacja bios. Następnie wyłączenie archaicznych urządzeń w bios (porty COM/LPT). Zastanowić się można nad myszką i klawiaturą na USB.

1 polubienie

Zmienić bateryjkę CMOS :slight_smile:

Twój kolejny zresztą bezsensowny post.
Napisałem tak ponieważ inaczej nie mogę tego wyjaśnić skoro Windows 10 powoduje takie efekty a win 7 nie. Dodatkowo każdy wie że Windows 10, bardziej obciąża komputer przez swoją funkcjonalność. Czego tutaj nie rozumieć, ja nie wiedzieć?
Co ma bateria do tego. (Nowa bateria btw.)

Wracając do tematu, który już od kilku postów odbiegł od pierwotnego tematu.
@anon78384242 nie sądzę żeby tak było. Powód jest prosty (nie chciałem tego pisać, bo nie sądziłem, że ktoś zainteresuje się moim problemem nie związanym z tematem, a skoro odbiegliśmy od tematu to przypomnę co kiedyś tu napisałem), tak więc przed oddaniem komputera do naprawy nie miałem żadnych problemów z Windowsem 10, ale za to komputer nie chciał się uruchomić, komputer dałem do naprawy, wymieniono mi zasilacz, kartę graficzną i cooler do procka i zauważyłem, że gościu wygrał innego biosa (z tym nie jestem pewny, ale widzę jakąś różnice przy włączeniu komputera, mam jakiś tekst postaram się jutro edytować ten post dodając co dokładnie tam jest napisane). Sam już od początku myślałem, żeby przywrócić starą wersję biosa, ale nie wiedziałem jak to zrobić, więc zrobiłem format 10, ale nic nie dało, zrobiłem format 7, problem minął, a temat z biosem odłożyłem w kąt. A teraz mi o tym przypomniałaś i potwierdziłeś moje spostrzeżenia i zastanawiam się nad tym, aby jednak spróbować coś z tym zrobić, bo skoro wcześniej 10 chodziła, teraz widzę jakieś dodatkowe zdania przy uruchamianiu, komputer zaczął dziwnie się zachowywać, to może być wina upgrade biosa.
Co do myszki i klawiatury USB (zanim wróciłem do 7), żeby zniwelować problem zakupiłem je sobie, ale pozostał znikający obraz, którego nie mogłem wyeliminować.

Edit.
Na ułamek sekundy wyskakuje mi coś takiego: https://i.imgur.com/Ebe3deY.jpg

Edit.2
Zupragdowałem BIOS do nowszej wersji, ale zanim sprawdzę 10, możecie wyjaśnić mi co to za informacja ze zdjęcia?

Pierwsze kilka linijek to jakieś zabezpieczenia (płyta na nForce?). Swego czasu w jednej z płyt głównych widziałem właśnie taki wynalazek. Warto by było udać się do bios i wyłączyć, bo może mieć wpływ na system.
Ostatnia linijka jest dość dziwaczna, ale obstawiałbym komunikat kontrolera dysku, który poszukuje dysków (być może niepotrzebnie włączony RAID).

Jeśli zaś chodzi o znikanie obrazu, to może jest to tylko zwykłe uśpienie, ale odcinanie klawiatur/myszy uniemożliwia wyjście z niego. Druga opcja to wadliwy sterownik grafiki, który ma problem z wyjściem z uśpienia, a trzecia opcja to źle ustawiony bios - tam też ustawia się tryby uśpienia (S1,S3 - S3 bodajże lepszy, ale może powodować problemy na niektórych konfiguracjach, więc warto sprawdzić).
Generalnie po aktualizacji biosu zaleca się przywrócenie ustawień fabrycznych (menu lub zworką) i ustawienie co trzeba od nowa.

1 polubienie

Serio? Ja tego nie wiem. Może wyjaśnisz.

Płyta nforce, raid wyłączony s1&s3
Narazie zrobiłem update do 10, update bios i nic narazie złego się nie dzieje. Choć komputer testuje od 14… Narazie jest w porządku. Jutro zobaczę jak z graniem i nagrywaniem. Możliwe że na tym poście się skończy.