Czy obydwa programy do zarządzania sterownikami, nie będą ze sobą konfliktowały?

Witam. Chciałem zapytać, czy mogę mieć zainstalowane dwa programy do zarządzania sterownikami w systemie, mianowicie chodzi mi o Snappy Driver oraz Driver Booster. I korzystałbym raz z jednego, raz z drugiego.

Czy oba te programy nie będą się jakoś ze sobą gryzły, nie będzie absolutnie żadnych problemów i mogę bez obaw korzystać z dwóch?

Wyrzuć je-to śmiecie.
Sterowniki pobiera się po ID sprzętu,zawsze!
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4028443/windows-update-drivers-in-windows-10

10tka ma to do siebie że pobiera z auto WU a w przypadku starszych wersji systemu pobierasz ze stron producentów podzespołów po instalacji zawsze zerkasz w menedżer czy żadna lampka Ci na żółto się nie krzyczy wykrzyknikiem…

No cóż, od użytkownika Slodki_malin nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie, a zatem temat wciąż aktualny.

Jeśli masz podejrzenie, że tylko oba programy zadbają o aktualne sterowniki, bo jeden wykrywa szybciej lub łatwiej od drugiego, lub jeden znalazł te których nie znalazł drugi.
Jak Ci się wydaje jak często wydawane są nowe sterowniki?
Według mnie trzymanie jakiegokolwiek programu do aktualizacji jest zbędne.
Jeśli już musisz to uruchamiaj raz na 3 miesiące i odinstaluj.
Przynajmniej nie obciążasz systemu działającymi w tle programami.

Możesz! Nie będą się “gryzły” pod warunkiem, że wyłączysz w Autostarcie i Harmonogramie zadań ich działanie (czuwanie) w tle.
A że mogą - niezależnie od siebie - namieszać w systemie źle dobranymi sterownikami, to też prawda, więc problemy mogą się pojawić.

Już 4 lata temu była nagonka na drive booster, że to infekcja. Przykładowo:
http://usunacmalware.trojanremovaltool.org/odinstalowac-iobit-driver-booster-calkowicie

IObit Driver Booster jest niebezpieczne zakażenie który niedawno wykryte przez użytkowników opartego na systemie Windows na całym świecie. To potajemnie zakrada się do systemu podczas pobierania zainfekowane oprogramowanie, odwiedź złośliwe linki, dostępu spamu załączników e-mail, itp. Gdy zostanie zainstalowany, będzie zmienić domyślne ustawienia, takie jak ustawienia prywatności i bezpieczeństwa, aby przejąć pełną kontrolę nad systemem. Można wykryć bardzo powolny prędkość komputera, w którym otwarcie pliku także zużywa więcej czasu. Ich rozmieszczenie geograficzne jest bardzo wysoki i niesie możliwość uszkodzenia 0-49 plików jednocześnie.

W obecności IObit Driver Booster, sesja surfowanie będzie automatycznie przekierowany do złośliwych witryn i powodzie z pop-up pojawi się na ekranie. Będzie cię denerwować pokazując niechciane komunikaty o błędach i fałszywych alarmów ostrzegawczych i przekonać użytkowników do sklepu z jej stron internetowych. Ta infekcja niesie również możliwość wyłączenia pracy aktualizowanych programów antywirusowych, menedżera zadań, firewall alert itp. Dodatkowo, będzie to również zablokować swój adres IP i zatrzyma cię od wizyty w ulubionych witryn. Więc jeśli wykryje błędne symptomy IObit Driver Booster, a następnie usunąć go nie tracąc ani chwili.

Jak IObit Driver Booster Wchodzi W komputerze z systemem Windows?

IObit Driver Booster jest bardzo niebezpieczne zagrożenie, które znaleźć swój własny sposób, aby wkraść się w systemie. Czasami głupi błąd z użytkowników jest również jedną z przyczyn, które mogą powodować, że PC zagrożona. Niektóre wspólnej przyczyny są wymienione poniżej: –

Otwieranie załączników e-mail wiadomość spamu przez nieznanych użytkowników.
Zwiedzając nieautoryzowanych witryn.
Pobieranie złośliwych filmy lub zainfekowane oprogramowanie.
Udostępnianie plików w sieci peer-to-peer lub serwisów społecznościowych.
Korzystanie z zainfekowanych urządzeń wymiennych takich jak pendrive, karty danych itp.

Na naszym forum też nieraz była walka z tym programem.
Co się tyczy snappy drivwer, to nie zauważyłem szkodliwego działania, a używam portable na dwóch systemach.
Mam jedno zastrzeżenie do tego programu - nie umie dobrać sterownika do karty internetowej. Trzeba znaleźć samemu na stronie producenta według modelu i systemu.