Czy oc genie 2 naprawdę działa?

Witam, mam kilka pytań dotyczących OC genie 2.Czytałem gdzieś że wystarczy uaktywnić tą opcję w CCenter MSI i taktowanie procka automatycznie się podniesie.Czy naprawdę tak jest, czy trzeba jeszcze coś ustawić w biosie?I najważniejsze czy to jest bezpieczne?Próbowałem kiedyś podkręcić kartę graficzną i skończyło się reinstalką systemu.

Płyta B75IA e33 I5 3470 3,2 Ghz można podnieść podobno do 3,6 Ghz.Ktoś to już robił i czy jest różnica w wydajności?Ręczne ustawianie mnożnika raczej odpada ze względu na małą wiedzę w tym temacie, ale OC genie wydaje się najlepszym rozwiązaniem, (o ile jest bezpieczne) dla takiego laika jak ja.

 

Płyta nie obsługuje podkręcania, procesor również. Trzeba było brać procesor K + mobo na Z jeśli chcesz kręcić.

Czyli nawet jeśli włączę tę opcję nic się nie zmieni tak?

ale TY masz procesor http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3470-3-2ghz-box-6m-lga1155-bx80637i53470-498899/

o taktowaniu 3,2 i on jest Wyposażony w technologię Intel® Turbo Boost 2.0, która automatycznie zwiększa moc w razie potrzeby.

Dzięki technologii Intel® Turbo Boost 2.0 częstotliwość procesora może wzrastać z 3.2 GHz do 3.6 GHz.

A widzisz nie miałem pojęcia :smiley: Więc wracam do pytania.Po co w ogóle jest ten cały oc genie2?W moim przypadku oczywiście.

Ale gdy nie ma potrzeby to naprawdę potrzebujesz zwiększyć pobór prądu i temperaturę procesora?

 

Poza tym nie spotkałem się jeszcze z overclockingiem procesora przez oprogramowanie. Zazwyczaj się robi to przez BIOS/UEFI. Większość oprogramowania z dopiskiem OC to testery stabilności overclockingu.

mylisz się jak ma się procesor z K nie trzeba mieć płyty z Z aby go podkrecić.

mam g3258 i H87 g43 i procek działa na 4.2 ghz bez problemu.

 

lecz u autora wyglada to tak że jak procek nie ma odblokowanego mnozika to go nie podkrecisz zresztą te całe OC 1 kliknieciem jest do niczego. podkreci tyle co nic i z regóły ustawia za wysokie vcore.

jakbyś miał procesor z odblokowanym mniżnikiem czyli z K wtedy mógłbyś krecić.

 

ale te oc genie i tak jest słabe za duże vcore daje i za mało podkreca.

Wyszły BIOSy od producentów umożliwiające podkręcanie, oficjalnie chipsety serii B i H nie umożliwiają OC.