Czy odczuje wzrost wydajności?

Witam! Chciałbym włożyć do mojej płyty głównej M61PME-S2 Athlona II X4 620. Obecnie mam Athlona II X2 255. Płyta wg producenta obsługuje procesory czterordzeniowe ale na dole spisu http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2755 pisze coś że szyna ht zwolni na am2.  Czy opłaca się zamontować x4 620? Mogę go mieć za grosze xd.  Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam! 

 

Reszta konfiguracji to ram 4 GB DDR II, Radeon HD 6770 1gb gddr5, zasilacz Corsair vs450. 

Nad czym się zastanawiasz? Jeśli “za grosze” to jakie odpowiedzi oczekujesz? Kupuj i montuj.

Shift Ci wybiórczo nie działa?
Oba te procesory są AM3, masz obecnie szynę spowolnioną, więc nic bardziej Ci już nie spowolni.
Po prostu, pełne możliwości procesorów AM3 możesz uzyskać tylko w płytach z podstawkami AM3.

Przepraszam za błędy ortograficzne. Będzie wzrost wydajności mojego zestawu? Jeżeli ma to być 10-15% to nie będę się bawił w wymianę. 

Będzie dosyć konkretny wzrost wydajności względem tego Athlona  W grach/programach wykorzystujących tylko 2 watki wydajniejszy będzie Athlon x2, ze względu na wyższy zegar i więcej pamięci cache na rdzeń.