Czy odłączanie prądu od Monitor LCD bez wyłączania jest bezp

Witam, Przycisk do wyłączania mojego LCD zaczyna powoli szwankować :confused:

Polega to na tym, że kiedy go włączam, nie łapie za każdym razem i trzeba go naciskać aż zaskoczy i się włączy :confused: (To samo przy jego wyłączaniu)

Boję się o to, że któregoś razu może nie zaskoczyć :confused:

Mam listwę i jest ten Monitor LCD do niej podłączony, jak i również PC, Głośniki oraz Router i Modem. Po każdym wyłączeniu PC, wyłączałem przyciskiem monitor, później głośniki i później listwę odcinając zasilanie do całego systemu, ale jako że przycisk zasilania się psuje w moim monitorze szukam sposobu na uniknięcie dalszej tragedii.

Wpadłem na pomysł aby go w ogóle nie wyłączać na przycisku, zostawić go włączonym i odciąć do niego zasilanie z listwy, to sprawiło by, że będzie wyłączony.

Moje pytanie jest takie - Czy to bezpieczne? Mam na myśli czy odłączanie na żywca z listwy zasilania do monitora lcd bez bezpiecznego wyłączenia go na guziku zasilania jest dla niego bezpieczne i nie uszkodzi go w żaden sposób?

od kiedy mam pierwszy komputer PC tak robię. Obojętnie czy miałem crt czy teraz lcd. Wyłączam komputer, a później listwą odcinam prąd od głośników, drukarki, kompa, monitora…

od lat wyłączam w ten sposób monitor , czyli tylko listwą.

Wyłącznika na obudowie monitora nie dotykałem od nie pamiętam kiedy :wink: