Czy Office 2010 z Allegro napewno będzie legalny?

Witam. Chciałbym kupic MS Office. Ze względu, że Office 2013 jest bardzo drogi, zamierzam kupić Office 2010 na Allegro. I tu pojawia się pytanie. Czy będzie na 100% legalny?

P. S. Przeprzaszam, jeżeli dałem do niewłaściwego działu, więc proszę o ewentualne przeniesienie.

 

Wszystko zależy jaką aukcję masz na myśli. Możesz natrafić na zużyty klucz, lub fałszywą dystrybucję. Może się też okazać iż natrafiłeś na okazyjną aukcję. Podaj linkiem do aukcji to sprawdzimy :slight_smile:

Np.:

 

http://allegro.pl/ms-office-2010-dla-uzytk-domowych-i-uczniow-f-vat-i4718183957.html?source=mlt

 

 

http://allegro.pl/ms-office-2010-dla-domu-i-ucznia-pkc-oem-pl-fv-i4725278663.html

A nie jest dziwne, że ktoś sprzedaje za 50% cany rynkowej ?

PKC to licencja która będzie przypisana do komputera, niektórzy twierdzą że tylko dla nowych PC.

… niewiele, ale zawsze rzuci trochę światła :wink:

M$ schodzi na dziady, zklepali więcej wersji licencji niż pcheł na kundlu.

 

To cudo za 160zł to wykastrowany ten co był za 199zł :stuck_out_tongue:

Było 3 stanowiska teraz 1

Była płytka teraz karteluszka z kodem i adres skąd pobrać

Było przypisane pod ludka, teraz jednorazówka pod kompa.

Witam serdecznie :slight_smile:

Cześć,

 

Łowcy okazji” zapewne powiedzą że z w/w produktem wszystko jest w porządku. Ja takie aukcje omijałbym szerokim łukiem. Nic nie wiesz na temat pochodzenia klucza, a cena jest zaskakująco niska w porównaniu z oficjalną sprzedażą.

Na pewno należy zachować dużą ostrożność w przypadku takiej aukcji, pozostaje ewentualna weryfikacja legalności na infolini Microsoftu (choć niektórzy użytkownicy forum poddają w wątpliwość wiedzę i fachowość konsultantów wsparcia technicznego , nie potrafiąc jednocześnie wskazać alternatywnej metody kontaktu z producentem oprogramowania). Najlepiej sam zdecyduj jak postąpić.

Rozmawiam z infolinią Microsoft minimum raz tygodniowo. Kiedyś faktycznie były to rozmowy jak z młotkiem. Teraz jest dużo lepiej.

 

Jak ktoś chce to jest prosty sposób. Skontaktuj się ze sprzedawcą i poproś o podanie kodu produktu (nie numeru który podaje się przy instalacji)

 

Dla windows to np: X15- ciąg liczb

Dla office np: 79G- ciąg liczb

(dane do kodów przykładowe i nie odnoszą się do jakiegoś konkretnego produktu)

 

Ten kod określa z dużą dokładnością rodzaj produktu i dla kogo przeznaczony. Dzwonisz potem do M$ mówisz o co biega i podajesz im ten kod. Za chwile wiesz co i jak.

Wielu sprzedawców na Allego itp ma tekst, że może podać kod a nawet serial do weryfikacji (haha bo wiedzą, że ludzie nie zadzwonią :stuck_out_tongue: ).

Witaj,

A “Strażnicy Licencji MS” z kolei, prawdopodobnie stwierdzą, że na pewno jest to wałek i przekręt.Ja bym sie jednak takiej aukcji przyjrzał uważnie, między innymi dlatego ,że właśnie nie wiadomo skad pochodzi klucz, ale też bym od razu nie skreślał jako nielegalnej. Fakt, cena jest zaskakująco niska , ale nie jest żadnym dowodem legalności produktu.Ja osobiście kupiłem MS Office 2010 Profesional za 55 zł i zapewniam ,że jest to produkt w 100% oryginalny i w pełni zgodny z licencją. Kwestia okoliczności zakupu to już inna sprawa, tutaj mówimy o cenie.

Kiedyś na allegro kupiłem klucz do offica, nie dostałem do niego pudełka, tylko samą tekturkę z kluczem w środku (było to zafoliowane). Jednak przy pobieraniu instalki ze strony office (trzeba podać klucz i zalogować się na konto Microsoft), strona wyświetliła informacja, że podany klucz jest już skojarzony z innym użytkownikiem tej witryny.  Swoją drogą, jak zafoliowany klucz, mógł być już skojarzony z innym kontem? Do dziś nie wiem czy była to podróbka czy jakaś grupowa licencja.

 

To mogą Ci łatwo wytłumaczyć dzieci pracowników empik i podobnych :stuck_out_tongue: Copy Copy wszystkiego co nie wymaga podawania czy rejestracji w trybie online.

A do foliowania to super jest chińska lutownica transformatorowa :stuck_out_tongue:

Cześć,

Masz rację, i tu zdaje się,  generalnie tkwi problem z kluczami z Allegro.