Czy okrojona Vista przez Vlite jest szybsza?

Komputer to 640RAM i Athlon 2400+ XP.

Czysta Vista na tym kompie jest trochę mulista ale po zainstalowaniu SP1, poprawek i wyłączeniu zbędnych śmieci system sporo przyspiesza choć nie jest taki jak XP.

Czy usuwając rupiecie Vlitem Vista jeszcze bardziej by przyspieszyła?

Przyśpieszy :smiley:

zależy też co usuniesz, możesz usunąć masę rzeczy i nie przyspieszy, nawet czasem może zwolnić :slight_smile:

u mnie zawsze jak kroilem swoja viste to zawsze przyspieszala

Najlepiej zintegruj sp 1 i powywalaj zbędne rzeczy z instalatora :wink:

Do łącze się do pytania co można bezpiecznie usunąć z Visty jakie usługi po wyłaczać by była Vista szybsza i wydajniejsza bo z tym systemem mało miałem doświadczenia?

Klik,opisane przejrzyście.

Nie przyśpieszy po vlite. Będziesz mieć taką samą wydajność jak po wyłączeniu zbędnych usług.

Usuwanie składników nie jest zalecane. Wiem co mówię bo zawsze pojawiają się problemy po użyciu vlite.

Ja polecam użycie “guugle” i hasło “Optymalizacja Visty”. Pamiętaj że część porad optymalizacji z XP działa w Vista.

ja nie jestem przekonany do vLite, myślę że więcej będzie z tego szkód niż pożytku.

A jeśli chodzi o optymalizację to ten artykuł bardzo mi się spodobał http://www.pcworld.pl/artykuly/57112_0_ … iz.XP.html

No więc zgadza się odchudzona Vista przez vLite gorzej śmigała na virtualnej maszynie jak nie odchodzona

ja kiedyś przerobiłem vLite’m Vistę HP SP1 32-bit i poprawa była znaczna, zwłaszcza w szybkości uruchamiania

problemów zaś nie odczułem żadnych z powodu odchudzenia Visty

Odchudzałem Viste HP, dodałem sp1, zostawiłem tylko HP na płycie, różnica w systemie była tylko 50 MB ramu, szybciej się tylko instalował