Czy okulary anaglify trójwymiarowe naprawde działają?

Mam film 3d mali agenci 3d,ale bez okularów.

I czy normalne okulary anaglify trójwymiarowe dadzą efekt 3d na tv?

Mam też program iZ3d i czy działałby efekt 3d na normalnym monitorze lcd przez te okulary?

Chciałbym pograć przez nie w call of duty 4

Sam pomalowałem 2 szybki plastikowe na niebiesko i czerwono,ale nie dają efektu.

Jesteś pewien, że ten film jest w wersji 3D? tego typu filmy składają się tak jak by z 3 warstw obrazu. Pierwsza to normalny film zaś 2 następne to są kontury w 2 kolorach (zielony i czerwony - tak jak okulary) nieco rozjechane i to one dają efekt 3D.

Tak to mniej więcej wygląda: (jak się patrzy bez okularów to oczy bolą.)

http://3dstereo.com.pl/video/wp3w1.jpg

(najlepiej efekt jest widoczny wieczorem gdy jedynym światłem jest monitor/telewizor)

w CoD 4 nic CI one nie dadzą.

W Trackmanii jest taki efekt :slight_smile: ciekawe czy takie okulary za 2PLN z allegro dadzą dobry efekt.

no dobra ale jak nałożysz wszystko na jedną taśme / nośnik to efekt będzie taki sam. chociażby wyprawa na księżyc 3d www.wyprawanaksiezyc3d.pl/ którą można oglądać w każdym polskim kinie ze względu właśnie na to o czym mówie. jeżeli można to w zwykłym kinie oglądać bez imaxa to również i dałoby radę na zwykłym tv. problem zaczyna się wtedy kiedy jest mały tv bo efekt bedzie słabszy, dlatego najlepiej robić to na dużym ekranie w kinie…

rozmiar ekranu nie ma praktycznie znaczenia, ważna jest raczej odległość od samego ekranu. dodatkowo technika anaglifowa, nie jest tak do końca trójwymiarowa, daje tylko odczucie pewnej głębi, bardzo daleko jej do tego czego można się spodziewać po np iMaxie. dodatkowo, może być tak, że w ogóle niczego nie zobaczysz, według różnych badań, od 13 do 30% ludzi w ogóle nie postrzega w ten sposób tworzonego złudzenia

co do samoczynnie zamalowanych szybek, takie coś powinno działać, jeżeli oczywiście dobrze dobierzesz odcienie

to już wiem skąd to zarąbiste uczucie i efekty podczas oglądania wyprawy na księżyc 3d (siedziałem na końcu sali kinowej). natomiast wykorzystując te okulary co mi dali w kinie u siebie w domu na kompie uzyskałem o wiele gorszy wynik :wink:

to jest też kwestia tego w jaki sposób zostanie nagrany film. do nagrań stosuje się dwie kamery odsunięte nieznacznie od siebie, to właśnie odsunięcie determinuje, czy obraz będzie się lepiej oglądać z bliska, czy z daleka. więc wrażenie gorszej jakości, jest związane tylko z tym konkretnym filmem, w innym może być zupełnie inaczej