Czy on jest zainfekowany?

Witam, od pewnego czasu mój komputer strasznie się wiesza, nie dawno miałem kilka informacji od anty-wira o koniach trojańskich wyłączała mi się sama zapora i inne dziwne rzeczy. W jaki sposób sprawdzić czy on nie jest zainfekowany?

FRST
Addition

OTL

Rezultaty skanowania Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x64) Wersja:27-01-2016 - wykonaj skanowanie aktualnym FRST

Tym razem zrobione aktualnym. :wink:

FRST
Addition

Tak po za tym mam pewien plik, który według TotalVirus jest zainfekowany, ale mój Avast uważa, że ten plik jest czysty.

TotalVirus Wynik

Wirusa raczej nie masz.

Przeskanuj komputer za pomocą Malwarebytes AntiMalware i wklej log ze skanowania

W Firefoxie i Chrome odinstaluj niepotrzebne rozszerzenia

Co do programów, to odinstaluj wszystkie aplikacje, których nie używasz a w szczególności radzę:

Odinstaluj 5-Mode Oscar Editor jeśli nie używasz
Odinstaluj Adobe AIR i Flash Player, a jeśli ich używasz to zaktualizuj je do najnowszej wersji
Odinstaluj wszystkie programy ASUSa z których nie korzystasz
Odinstaluj Cyberlink LabelPrint i Power2Go
Odinstaluj Google Toolbar for Internet Explorer
Odinstaluj przestarzałe wersje javy, a jak korzystasz to zainstaluj najnowszą wersję
Zaktualizuj K-Lite Codec Pack do najnowszej wersji
Zamień OpenOffice na lepszy LibreOffice
Zaktualizuj Networx do wersji 5.5.5, od wersji 6 jest płatny
Sprawdź czy nie masz aktualizacji do sterowników nvidia
Zamień winrar na darmowy 7-zip

Radziłbym jeszcze usunąć zaplanowane zadania:
W programie ccleaner w zakładce narzędzia -> autostart -> zaplanowane zadania, usuń wszystkie zadania, ponieważ nie ma tam nic ważnego a jest tam odniesienie do tej strony

Potem w ccleaner zrób skan rejestru, robiąc jednocześnie jego kopię zapasową oraz usuń niepotrzebne pliki

Co do tego programu skanowanego przez virustotal, to wykryły go tylko 4 mniej znane antywirusy, jednak pozbyłbym się go ponieważ sądząc po nazwie jest to scrackowany Minecraft. Polecam w zastępstwie całkowicie darmowy Minetest

Dziękuje za odzew. Oto raport z Malwarabytes RAPORT

s.txt (3,2 KB)

Po naprawie w FRST otrzymalem fixlog.

Jak wszystko w porzadku to pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/
Zaznacz opcje:
Remove disinfection tools
Kliknij przycisk Run.