Czy on jest zainfekowany?

(arkadiusz4716) #1

Witam, od pewnego czasu mój komputer strasznie się wiesza, nie dawno miałem kilka informacji od anty-wira o koniach trojańskich wyłączała mi się sama zapora i inne dziwne rzeczy. W jaki sposób sprawdzić czy on nie jest zainfekowany?

FRST
Addition

OTL

(ybu) #2

Rezultaty skanowania Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x64) Wersja:27-01-2016 - wykonaj skanowanie aktualnym FRST

(arkadiusz4716) #3

Tym razem zrobione aktualnym. :wink:

FRST
Addition

Tak po za tym mam pewien plik, który według TotalVirus jest zainfekowany, ale mój Avast uważa, że ten plik jest czysty.

TotalVirus Wynik

(synaptyk) #4

Wirusa raczej nie masz.

Przeskanuj komputer za pomocą Malwarebytes AntiMalware i wklej log ze skanowania

W Firefoxie i Chrome odinstaluj niepotrzebne rozszerzenia

Co do programów, to odinstaluj wszystkie aplikacje, których nie używasz a w szczególności radzę:

Odinstaluj 5-Mode Oscar Editor jeśli nie używasz
Odinstaluj Adobe AIR i Flash Player, a jeśli ich używasz to zaktualizuj je do najnowszej wersji
Odinstaluj wszystkie programy ASUSa z których nie korzystasz
Odinstaluj Cyberlink LabelPrint i Power2Go
Odinstaluj Google Toolbar for Internet Explorer
Odinstaluj przestarzałe wersje javy, a jak korzystasz to zainstaluj najnowszą wersję
Zaktualizuj K-Lite Codec Pack do najnowszej wersji
Zamień OpenOffice na lepszy LibreOffice
Zaktualizuj Networx do wersji 5.5.5, od wersji 6 jest płatny
Sprawdź czy nie masz aktualizacji do sterowników nvidia
Zamień winrar na darmowy 7-zip

Radziłbym jeszcze usunąć zaplanowane zadania:
W programie ccleaner w zakładce narzędzia -> autostart -> zaplanowane zadania, usuń wszystkie zadania, ponieważ nie ma tam nic ważnego a jest tam odniesienie do tej strony

Potem w ccleaner zrób skan rejestru, robiąc jednocześnie jego kopię zapasową oraz usuń niepotrzebne pliki

Co do tego programu skanowanego przez virustotal, to wykryły go tylko 4 mniej znane antywirusy, jednak pozbyłbym się go ponieważ sądząc po nazwie jest to scrackowany Minecraft. Polecam w zastępstwie całkowicie darmowy Minetest

(arkadiusz4716) #5

Dziękuje za odzew. Oto raport z Malwarabytes RAPORT

(Acorus) #6

s.txt (3,2 KB)

(arkadiusz4716) #7

Po naprawie w FRST otrzymalem fixlog.

(Acorus) #8

Jak wszystko w porzadku to pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/
Zaznacz opcje:
Remove disinfection tools
Kliknij przycisk Run.