Czy open office nadaje się do pisania i skladu np. książki?


(Marcin82a) #1

Głownie chodzi mi o proces składu (chyba tak to się nazywa) i ogólnie produkcji. Czy drukarnie przyjmują w ogóle format odt. ?

A jeśli chodzi o same pisanie to pamiętam że kiedyś miałem ogromny problem ze numerami stron a spisem treści, chyba było tak że spis treści był jako strona 1. Jak to jest teraz?


(Miszkurka2000) #2

Open Office w drukarni - bardzo wątpię. Najprędzej PDF lub format programy który jest typowo do składu jak PageMaker itp.


(Phobos64) #3

Niestety. Obecnie najbardziej popularny jest InDesing. Skład książek i typografia to ogólnie dość rozległa dziedzina. Zadzwoń i zapytaj może ktoś się podejmie u nich a jak nie poszukaj freelancera jakiegoś, wyjdzie taniej niż w agencji.


(fiesta) #4

Niestety Open Office nie ma aplikacji do składu DTP.

W MS Office jest Publisher (oczywiście w tych wyższych wersjach).

W programach DTP nie ma takiego problemu (zresztą o Wordzie 2007 jak odpowiednio ustawisz sekcje, też bez problemu ustawisz odpowiednią numerację w nagłówku czy stopce).


(Programyzpromocji) #5

Jak jest z OpenOffice w drukarniach nie wiem, na pewno nie chcą plików z Worda. Natomast wiem, że niektóre wydawnictwa przyjmują dokumenty w OpenOffice. Wiem bo ostatnio z bratem dawaliśmy coś do druku (książkę) - Worda nie przyjęli a OpenOffice bez problemu.


(Marcin82a) #6

Właśnie głównie o to mi chodziło. A czemu Worda nie przyjmują? Myślałem że będzie odwrotnie.


(Phobos64) #7

Znaczy dotyczy to też odt. Po prostu drukarnie przyjmują głównie PDFy, plik worda mogą ci przyjąc tak samo jak odt, chodzi o to, że nie jest to format drukarski.