Czy operator satelitarnej TV, może namierzyć użytkownika?


(Karolekc5) #1

Wita,

Czy operator satelitarnej TV, może namierzyć użytkownika?? tzn, gdzie odbiera jego kanały ?? adres lub lokalizacje zbliżoną


(Cedar) #2

W jaki sposób? Przecież urządzenie odbiorcze użytkownika służy do odbierania sygnału a nic nie nadaje, więc operator nic nie odbiera od użytkownika

Jeśli nie ma kanału zwrotnego - np. tuner/dekoder nie jest np. podłączony do internetu - nie ma możliwości namierzenia użytkownika. Samo podłączenie do internetu może z dużą dokładnością określić kraj w jakim jest dane urządzenie, natomiast w żaden sposób nie poda z dużą dokładnością lokalizacji.


(Karolekc5) #3

Te byłem tego zdania, ale chciałem usłyszeć zdanie osoby trzeciej.

Dzięki za odpowiedz.


(Rupertm) #4

Jeżeli dekoder jest podłączony do internetu to tak,ostatnio cyfra+ oferuje swoim abonentom interaktywne servisy


(Olechnowicz) #5

Skoro tak jest jak piszecie to w jaki sposób w dekoderze Cyfrowego Polsatu pokazuje informacje kiedy był zapłacony abonament ?

Jest opcja ‘Informacje o płatnościach’ i tam po dłuższym oczekiwaniu pokazuje aktualne dane.

Dekoder nie jest podłączony do internetu.


(Cedar) #6

Obecnie tysiące (a być może dziesiątki tysięcy) polskich tunerów/dekoderów satelitarnych zakupionych/wydzierżawionych od operatorów jest poza granicami Polski a tego chyba zabrania umowa (głównie ze względów licencyjnych na programy) ale nie słychać o tym aby operatorzy komukolwiek nałożyli jakąś regulaminową karę z tego powodu, bo nie mają jakiejkolwiek możliwości wykrycia i udowodnienia tego faktu.

A co to ma wspólnego z namierzaniem lokalizacji?

Razem z sygnałem satelitarnym przesyłane są zakodowane dane zaadresowane do konkretnego numeru seryjnego karty/tunera i tylko tuner w której jest ta karta może te dane odebrać/zdekodować i wyświetlić na TV.

Tak samo jak z SMS w telefonii komórkowej - nadawca nie musi wiedzieć gdzie jesteś a wiadomość dotrze do ciebie nawet jak będziesz na biegunie północnym a nie do kogoś innego w np. Australii


(Olechnowicz) #7

Czyli inaczej rozumiałem działanie tej usługi. Te dane są nadawane non-stop a nie “na żądanie” dekodera ?


(Cedar) #8

A jak by miały być nadawane na żądanie skoro dekoder nic nie wysyła? Wysyłane są informacje od operatora do wszystkich a dekoder tylko przyjmuje i dekoduje te, które są do niego adresowane.

Napisałeś wcześniej “po dłuższym oczekiwaniu” - dekoder czeka na to kiedy przejdzie co dla niego przeznaczone a odrzuca to co dla innych.


(Olechnowicz) #9

Ok, teraz rozumiem.