Czy operatorzy komórkowi brandują SE, HTC?

Witam,

W najbliższym czasie planuje zakup jednego z telefonów Sony Ericsson lub HTC na aukcji allegro. Interesuje mnie kwestia brandowania tych telefonów, szczególnie serii Xperia na rok 2011 (jeszcze konkretniej modele Arc S i Neo V) oraz Desire Z.

O ile mi wiadomo Orange branduje, i na dodatek nawet zmienia obudowy na brzydsze :). Byłem w salonie T-Mobile, także widziałem (chyba?) na wystawowych egzemplarzach SE elementy przez nich dodane. Nie jestem jednak pewny jak się ma ta kwestia w przypadku operatorów Plus i Play.

Jeżeli chodzi o Play, wiem na przykładzie kolegów, że zmieniają co nieco w Samsungu Galaxy Ace, brak chyba jednak ingerencji dla HTC Desire Z (nie udało nam się nic znaleźć). Dlatego ważne jest, by rozmawiać konkretnie, podając jaki model telefonu i sieć komórkową ma się na myśli. Czy ktoś posiada te modele (lub jakiekolwiek), zakupione u tych operatorów i może się podzielić informacjami, czy cokolwiek było zmienione (dodana jakaś aplikacja, tapety, dzwonki, zmieniona strona startowa w przeglądarce lub inne).

Czy dobrze rozumiem, że przypadku jakiejkolwiek zmiany w Androidzie dokonanych przez operatora wszelkie aktualizacje się opóźniają, i trzeba się modlić, by w ogóle się pojawiły?

Z góry dziękuje za wszystkie wypowiedzi i informacje.

Play daje jakieś tapetki i dźwięki, plus z tego co wiem też daje jakieś śmieci plus odnośniki do ich stron.

Z tymi aktualizacjami to prawda, ale np. w T-Mobile brandu nie ma a aktualizacje też wychodzą później.

Chyb a jednak najwięcej zależy od producenta.

brandują ale nie na obudowie tylko wewnątrz :frowning:

Ja w Play wziąłem Desire Z i na szczęście był bez śmieci. Nawet chyba tapet nie dodali. Nie wiem jak teraz. Już trochę czasu minęło.

A Plus jak to Plus każdy telefon/smartfon jaki widziałem u rodziny/znajomych był brandowany.

Każdy operator dodaje swoje śmieci do telefonów. Rzadko które modele trafiają się bez “dodatków”, które w większości przypadków tylko zaśmiecają telefon. Co do aktualizacji to sprawa wygląda tak, że np. telefony trafiające do sklepów mają inny kod produktu niż telefony trafiające do operatorów. Plus ma swój kod dla np. SGSa II, Play swój itd. Dlatego nawet, jeżeli telefony nie mają śmieci od operatora to mają kod produktu przypisany do operatora a google na pierwszym miejscu aktualizuje telefony nie brandowane czyli np. te ze sklepów a dopiero w dalszej kolejności telefony od operatorów. Dodatkowo operator musi zaakceptować takie oprogramowanie,a nie będzie tego robił od tak bez swoich testów co dodatkowo powoduje wydłużenie czasu oczekiwania na aktualizację. Pozdrawiam.

Podam przykład Samsunga (SGS) z Play. Od razu po kupnie został przeze mnie zmieniony soft na najnowszy, ale oryginalny. Tym sposobem miałem najnowszy system - nie tracąc gwarancji. Nie ma co polegać na aktualizacjach przez sieć komórkową, bo czasami są straszne opóźnienia - nawet takie, że zdąży wyjść już kolejna wersja softu.