Czy opłaca się brać laptopa z Blu-ray?


(Paluszekmich) #1

czesc

mam ostatnie pytanko odnośnie laptopa HP

czy lepiej wziąść laptopa z procesorem IC2D 2.0 Ghz ze zwykłym napędem czy może lepiej wziąść HP z Blu-ray ale natomiast z prockiem 2x2.20 GHz AMD Turion X2 RM-74 Dual-Core ?

pozdrawiam


(Wojtek Moto) #2

Lepiej wziąć C2D ze zwykłym napędem.

Blu-Ray są wciąż drogie - ale za rok możesz bez problemów wymienić napęd na inny (to prosta sprawa - są praktycznie uniwersalne). Z czasem Blue-Ray będzie tanieć.

Z wymianą procesora w laptopie nie jest już tak różowo (chociaż czasami jest możliwe) - wiele zależy od chłodzenia, chipsetów, itp.

Procesory AMD w laptopach zwykle nie sprawdzają się. Są tańsze, ale mniej energooszczędne i często mniej wydajne niż Intelowskie odpowiedniki. Grzeją się też niestety mocniej. Efekty są takie - laptopy z procesoramia AMD często pracują głośniej (system wentylacyjny musi się bardziej napracować) i bateria szybciej się w nich rozładowuje. Bywa też, że mocniej grzeją w kolana i w nadgarstki (nagrzewa się mocniej obudowa).

Ja bym zadał sobie inne pytanie - czy warto kupować laptop firmy HP? Jako posiadacz kilku HPków muszę powiedzieć, że im nowsze modele - tym gorsze - firma naprawdę schodzi na psy (niestety nie tylko HP, konkurencji również).

Zastanów się dobrze.

Przeczytaj testy konkretnych modeli na http://www.notebookcheck.pl i http://www.notebookcheck.net (wbrew pozorom bazy testów na tych stronach różnią się!). Nie wybieraj firmy - wybieraj konkretne modele! Żadna firma nie daje już gwarancji wysokiej jakości swoich produktów - nietrudno kupić drogi, 'firmowy' szmelc!


(Paluszekmich) #3

bez blu : http://allegro.pl/item706628365_hp_pavi ... ty_fv.html

z blu ale z prockiem innym : http://allegro.pl/item707821262_hp_pavi ... u_ray.html


(Wojtek Moto) #4

A jeśli DV5 - warto przeczytać ten test ... http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP ... 746.0.html i zastanowić się czy warto ...


(Paluszekmich) #5

czyli Twoim zdaniem lepiej nie pakować się w HP ?

lepiej iść w Toshibe ? np. Toshiba Satellite A350-216 ?


(Wojtek Moto) #6

Czy Toshiba, czy HP, czy Lenovo, czy coś innego - naprawdę można trafić na gniota. Ja osobiście nie brałbym ani A350, ani DV5.

Zerknij na oferty sklepów, wypisz sobie modele, którymi możesz być zainteresowany.

Wejdź potem na www.notebookcheck.pl i .net , przeczytaj testy tych modeli i będziesz wiedział do jakich modeli zawęzić wybór.

Powodzenia w poszukiwaniach - możesz stracić na tym trochę czasu, ale przynajmniej kupisz komputer dopasowany do Twoich wymagań.

Co z tego, że ktoś poleci Ci dany model, skoro dla Ciebie nie będzie odpowiedni?