Czy opłaca się brać windows 64bitowy?

To znowu ja :stuck_out_tongue: Brać winde xp 32 czy 64 bitową? Czy to prawda, że czasami są błędy z aplikacjami/sterownikami pod windowsa 64bitowego czy to mit? Wiadomo, że 64bit czyta więcej tego ramu no i nie wiem co instalować :smiley:

Nie ma polskojęzycznej wersji XP 64 bitowej i dla mnie to jest największy minus. Ze sterownikami do mojego sprzętu nie było problemów.

jedyny powód dla którego ewentualnie instalować XP 64-bit jest to, że widzi więcej ram’u (XP 32-bit widzi “tylko” 3.25GB)

noname321

ile masz ram’u?

PS. Na temat twojego kompa były już jakieś 3-4 tematy :stuck_out_tongue:

XP 64 bit jest tylko po angielsku i sterowniki praktycznie nie do dostania, problemy z grami i programami, z Vistę 64bit jest już lepiej, system 64 bitowy jest w stanie wykorzystać więcej ramu niż system 32 bitowy.

Więcej :smiley:

Ok to biore XP Home SP2 OEM 32bit, z Vistą nie chce mieć już nic wspólnego :wink:

Z tymi sterami to nie przesadzaj. Jakiś czas temu były z tym problemy, jednak aktualnie przy w miarę nowym (niekoniecznie drogim) sprzęcie zazwyczaj nie ma problemów. Najlepiej zerknąć na stronkę producenta sprzętu i sprawdzić czy dla danych podzespołów znajdą się odpowiednie sterowniki.

Ale czy warto inwestować w XP64 to kwestia dyskusyjna.

Chyba masz na myśli stery do Visty 64bit.

A tak jeszcze zapytam bo nie będe kolejnych topiców robił… na co nakładać paste termoprzewodzącą? Tylko na procesor?

tu masz fajny artykuł jak nałożyć pastę i na co:

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

Nikt nie umie czytać po angielsku, to wcale nie jest mit z tymi sterownikami do XP 64bit, n/c, system 64bitowy przede wszystkim potrafi obsługiwać 64bitowe instrukcje i takiego rozmiaru standardowe zmienne, nie tylko 64bitowa przestrzeń adresowa jest najważaniejsza.