Czy opłaca się dać kompa do informatyka

To najlepiej nw kupić kompa z rtx i9 64 gb ram marki nie wiadomo jakiej. I co jego się nie zajdzie. Chciałbym kompa kupić w jak najniższej cenie zależy mi tylko żeby pograć w fortnite w 60 FPS

To zamilknij i nie rób z siebie pośmiewiska.

Zignoruj trolla.
Kup co zasugerowałem, dobry sprzęt i dobre warunki zakupu.
Masz gwarancję na rok i legalny nowy system w cenie, czego chcieć więcej?

Mi to pasuje, zawsze się znajdzie co się guwno zna i filozofuje bo to jest takie to się zapisuje lenovo to takie i takie. Komputer fajny skoro mówisz że strona znana więc? Jedynie czego brakuje to karty graficznej no ale nie ma to nie ma trzeba będzie kupić osobno może jakaś używaną. Ale też jest ryzyko bo z kartą powinna być chyba płyta czy nie?

Płyta nie stanowi obecnie żadnej wartości, Win10 sam instaluje sterowniki w formie aktualizacji.
Nie wiesz jednak jak karta była używana.
Może ktoś używał jej zgodnie z przeznaczeniem a może kręcił do granic wytrzymałości…
Kupuj od sprawdzonego sprzedawcy z nieskazitelnym kontem, dającego gwarancję większą niż pół roku.
https://allegro.pl/uzytkownik/www_inmix_pl/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?order=m

Masz, niby nieużywane, moja od nich przyszła jak nówka, nawet piny na złączu nie miały śladów użycia.
Rok gwarancji, tylko karty w słabych wersjach i dość leciwe ale taki GTX660 poradzi sobie ze wszystkim.

Bez przesady.
Przy prawidłowym użytkowaniu da się ( może ja miałem takie szczęście) a bo zapomnę mówimy o sprzęcie używanym i to że jest loteria kiedy po gwarancji padnie.

Ale zależy kto jak korzysta z komputera. Znam osoby co karty graficzne wymieniali po kilka razy :grin:

To było moja opinia choć mało treściwa i może trochę przegiąłem (później ) i mogło to wywołać coś co nie chciałem : “kłótnia” ( tak zwana przez ciebie trollowanie). Powtórzę to jeszcze raz nie o to mi chodziło.

Usunę to co moim zdaniem (wpis, komentarz itd) nie jest na miejscu lub obraźliwe itd ( tak wiem nie mogę oczekiwać tego samego od ciebie :wink:).

Wyluzuj poślady, miałeś Lenovo i zawiodło, napisz jaki model, tylko o tyle proszę.
Dlaczego?
Wyjaśnię jak podasz modele.

Dobra, nie będę cię trzymał w niepewności.
Miałeś zapewne jakieś zwykłe konsumenckie konstrukcje.
Różnica między takim a biznesową stacją roboczą jest jak między Mercedesem W123 a Polonezem.
Tłumaczyć więcej nie muszę.
Oba spełniały te same zadania ale różnice dostrzegał i do dziś widzi każdy.

Z tym akurat nie mogę bo chyba jedna z dwunastu potraw jaką ugotowała teściowa :stuck_out_tongue_closed_eyes: “Stoperan” jeszcze nie działa .

Mogę napisać te które pamiętam ( wszystkie były używane z roczną GW):
Lenovo M58P (gdzieś jeszcze mam obudowę i zasilacz).
Lenovo A55, A57, A70
Lenovo M82 hmmm i tu akurat zawiódł zasilacz

I te wszystkie stacje zajeździłeś?
Albo piszesz bajki albo zabiłeś je z własnej winy.

Nie nie są to bajki. Lenovo M58P (spuchły kondensatory) padł zaraz po GW i wcale nie był katowany grami a służył ojcu tylko do przeglądania internetu i testowania różnych modyfikacji Windows’a 7, 8.1 i 10, do prób przyzwyczajenie do Linux’a .

Lenovo A55, A57, A70 miały te samą przypadłość spuchnięte kondensatory (podobnie jak m58p) na płycie głównej i tego nie naprawię bo nie mam lutownicy itd a po za tym do tego trzeba mieć “spokojne ręce” (od razu napiszę że nie nie pije i nie palę ) .

No i jak pisałem Lenovo M82 (SFF) padł zasilacz i obecnie nie mam co z nim zrobić. Leży kurz zbiera .

Raczej nie uwierzę że tylko komputerów ci zdechło.
Sądzę że nikt nie uwierzy.

Hehe myślałem że już nie odp.

A po jakiego wała ma mi ktoś uwierzyć? Nie wymagam, nie proszę . Nie obchodzi mnie to czy wierzy mi na słowo czy nie .

@daras28-82, @maxiixi - to nie ten temat, a jak chcecie to na PW. :slight_smile:

1 polubienie

To nie wiem wziąć ten z tego drugiego linku?

Znalazłem yte główna z procesorem i rsmemhttps://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-ecs-g41t-m9-intel-e6800-4gb-ram-7643178415?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=ZGE3OTM0NzYtNWUwNy00YWI2LTlkODUtNTUzMzIyNTQ3MDlmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=07fe5e75-c6f0-44ec-9a70-d166e343cb9a może bardziej opłacało by sie kupić płytę i lepsza kartę kupić

Chcesz wymienić płytę główną ze starym socketem 775 na to samo rozwiązanie? Przecież nie ma tym odrobiny logiki.

Co twoim zdaniem zrobić

Sprzedaj to co masz i postaw na nowsze rozwiązania. W temacie dostałeś już wiele propozycji.