Czy opłaca się dodać ram do tego lapka?

Hej jak w temacie ,opłaca się dodać ram do tego laptopa:

Dell inspiron 1545

Win7 sp1 64bit

Ram 2GB

Intel celeron 900 @2.20GHz

Intel mobile intel 4 series express family

Laptop używany do przeglądania internetu,gg,skype itd

Podczas bezczynności używa 1,20Ram a gdy konwertuje np muzykę używa 1,80Ram.Czasami troszkę przymuli się

Jeśli się opłaca to jaką kość mam kupić 4gb czy wyższą(będzie różnica?) Moja płyta obsługuje max 8GB

Kup jeszcze 2giga i starczy,różnice poczujesz napewno a i tak korzystasz z systemu 32bity(chyba) więc i tak system nie zaadresuje więcej niż 4giga(w przybliżeniu jakieś 3,5gb)więc bez sensu jest kupować kość 4gb chyba że sie przesiądziesz na 64 bity(ale po co??) :wink:

Napisałem w poście 64bit:-)

aha przepraszam,już śpiący jestem heh :smiley: To nie zmienia faktu że 4gb na ten sprzęt wystarczy na 100%

Mały offtopic: jeżeli korzystasz z firefoxa to wyłącz “korzystaj z akceleracji sprzętowej,kiedy jest dostępna” bo widze że masz integre intela,zobaczysz skok wydajności przęglądarki. znajdziesz tę opcje w OPCJE->zaawansowane->przeglądanie

Przecież napisał, że ma win 7 64bit.

a tak przyłączając się do tematu, po rozszerzeniu z 2gb do 4 gb od razu system wykryje te 4GB czy będzie trzeba system od nowa instalować? Też mam podobny dylemat jak Ty, ale chyba skuszę się i kupie 2 x 2gb w ostateczności do jednego laptopa włożę 2gb i drugiego też 2gb i z tego drugiego wyciągnę 1gb i włożę do tego pierwszego i wyjdzie na kompa po 3gb ramu.

jakiej firmy zamierzasz kupić ten ram? patrzysz na to w ogóle czy cena liczy się?

Systemu nie musisz instalować od nowa tylko wkładasz i masz:) Jeszcze się nie rozglądałem ,chciałem się upewnić czy w ogóle poprawi się wydajność. Co do przekładania ramu z laptopa do laptopa to radziłbym zerknąć czy one pasują, bo nie każde ramy pasują do danej płyty głównej.

Co do wydajności i zamulania to poszukał bym na twoim miejscu lepszego procka, ten celek niby 64bit ale 1 rdzeń tylko. Dołożenie 2GB raczej nie przyśpieszy kompa.

A mógłbyś mi doradzić jaki procek był by najlepszy dla tego komputera.

Głupoty gadasz… 8) dołóż 2gb,odczujesz dużą różnice a co do zmiany procesora to nie wiem czy da rade bo procki były wlutowane w płyte w starszych układach,a nawet jak da się to zrobic to jest to ryzykowne i moim zdaniem nie opłacalne