Czy opłaca się dołożyć do i5?

Witam. Otóż mam zamiar kupić laptop Lenovo Yoga 520. Do wyboru jest i3 i i5 8. generacji. Jednak laptop z i5 jest droższy od tego z i3
o 500zł. Czy faktycznie i5 jest warty dołożenia tej sumy? Zależy mi na najlepszej cenie/jakość.

Dobre pytanie. Jak tutaj widzę, różnica pomiędzy i3-8130U a i5-8250U to 500 zł. Ciężki wybór :slight_smile:

Różnica spora
https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i3-8130U-vs-Intel-i5-8250U/3225vs3042

Ale zależy do czego ma służyć bo do codziennego użytku jak klasycznego 2w1 wg mnie i3 wystarczy.

W zasadzie wynika tylko z tego, że i5 jest czterordzeniowy a i3 dwu.

Brałbym i5 bez 2 zdań. Zwłaszcza, że tego proca nie wymienisz, a sprzęt zostanie na lata.

To jest b.dobry argument :slight_smile:

Ja tylko pragnę poinformować, że miałem kiedyś Lenovo Yoga 500 (dwie generacje temu w stosunku do 520). I to była taka padaka jakich mało. Nie wiem jak stoi jakościowo Lenovo Yoga 520, mówię o poprzednich generacjach. To co z tą 500’ką się działo, to przekracza ludzkie pojęcie. Bugujący się kursor myszy, zacinające wideo, gasnący nagle ekran. To i wiele więcej.

Wszystkie Lenovo 500 to była kupa złomu, choć sam mam G500 od 7 lat i wywalczyłem tyle z nim, że da się normalnie użytkować, choć uważam go także za padakę.

Zależy do czego będzie używany.

Na prawdę potrzebujesz to 2-w-1? Miałem takie urządzenie i powiem Ci, że ni to laptop, ni to tablet. Za małe by wygodnie używać jako laptopa, a za duże i za ciężkie na tablet. Z normalnego laptopa jestem o wiele bardziej zadowolony. No i bez przerwy się brudził ekran dotykowy.