Czy opłaca sie dołożyc kość ramu?

Mam pytanie posiadam laptopa z nvidia 920 m i55200u ram 1 kośc z 2 4 gb ddr3 1600Hz czy opłacało by się dołożyć ram ? mam ogromne spadki fps w fortnite

Tak opłaca się, zobaczysz przyrost szybkości nawet w działaniu systemu, ja do podobnego wydajnościowo i wiekowo laptopa dołożyłem używkę za 50!!! złotych i śmiga widocznie szybciej.
Pamiętaj, że przy wykorzystaniu RAM powyżej 75% komp zaczyna zmulać (dokładnie to widać w monitorze zasobów, który otworzysz z zakładki wydajność w menadżerze zadań, jak klikniesz pamięć to pokazuje wolną ilość RAM na wykresie, jak nie utrzymuje się wolna powyżej 100MB to komp zaczyna zamulać, a jak jest 0 i wykorzystuje buforowaną to są zdecydowane przymułki).

Stara szkoła IT: Nigdy za wiele RAM! I chyba to twierdzenie będzie wiecznie właściwe. :eyeglasses:

Ale czy będę miał stałe 60 FPS w fortnite?

Jeśli masz 60 FPS, gdy spadki nie występują to tak, chociaż z tego co widzę to ta karta nie jest demonem szybkości i jeśli nie masz tych 60 to raczej nie będziesz mieć, jeśli nie obniżysz skalowania, jedyne co to spadki znikną i może jakieś 2-3 FPS boosta ze względu na tryb Dual Channel.

Gdy gram solo w fortnite to praktycznie spadki nie występują, są ale nie takie jak na duo czy squady. Mój kolega ma taki sam laptop tylko że 8 GB Ramu i działa mu płynnie. Jak myślisz dołożyć ten ram?

Karty raczej nie da się wymienić co?

Dołóż ten RAM, 4 GB Ramu dla Fortnite mimo, minimalnych wymagań - to mało.

Dołożę, myślisz że nie będzie spadków FPS?