Czy opłaca się dołożyć RAM-u?

Witam posiadam taką konfigurację sprzętową: procesor Intel Pentium 4, 2x512RAM, Płyta Gygabyte (nie wiem dokładnie jaki model) dysk twardy Seagate 80GB, pytanie brzmi odnosnie RAM-u czy w takiej sytuacji opłaca sie dołożyć jescze 2x512MB czyli 2x512 + 2x512? Komputera używm do internetu, do pisania wWordzie, słuchanie muzyki ogladanie filmów, obecnie mam XP ale może przerzuce się na Viste.

Jeżeli chcesz zostać na XP-ku to Ci wystarczy na podstawowe czynności, ale jeśli chcesz viste to zdecydowanie musisz dołożyć pamięć ram.

jeśli Vista to szykuje się ewentualna zmiana procesora, nie wiem jaką masz kartę graficzną, większy dysk może itd. itp. czyli nowy komp tak naprawdę, radziłbym zostanie na Xp, szczególnie przy takim wykorzystaniu komputera.

Co do RAMu do tej koniguracji… Czy ja wiem… Jeśli wszystko fajnie płynnie chodzi, to myślę, że nie ma sensu…

Podaj dokładną konfigurację, program:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

broń boże! nie rób tego pod żadnym pozorem… chyba że kupisz c2d i 2gb ram :stuck_out_tongue:

Zawsze się opłaca ale oprócz ramu są jeszcze inne podzespoły.

Na Vistę będzie Ciebie drogo kosztować modernizacja komputera i tak jak inni piszą że jeżeli wszystko działa OK to nie warto inwestować.

Zostań przy XP-ku a trochę ramu nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie pomoże.

/ tani koszt /.