Czy opłaca się instalować 7?

Witam, dzisiaj mam do wyboru, instalacja Windowsa XP lub 7 i nie wiem co wybrać. Dane kompa

Intel Core2 Duo, CPU E7200 2.53GHz, 2GB RAM, NVIDIA GeForce 9600 GT

Model płyty głównej: http://ss-host.pl/images/1kek.png

Nie będzie problemów z 7 ? Proszę o opinie

Będzię działał windows 7,tylko pytanie jaka wersja 64 bity czy 32?

p.s

sory podałeś 2GB ram

Tak naprawdę to masz za mało pamięci ram. Oczywiście możesz się pokusić o instalację Windows 7 32-bit, ale na Twoim miejscu przed zmianą systemu dokupiłbym lub wymienił kości pamięci ram na przynajmniej 4GB. Na płycie głównie masz 4 sloty, w których możesz zamontować kości pamięci o max. wartości do 8GB – niestety tylko DDR2 i raczej 800Mhz.

W Twoim wypadku zmiana systemu operacyjnego to koszty modernizacji komputera a czy ty się opłaca sam musisz ocenić?

Tu masz specyfikację swojej płyty głównej: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p35-s3g/

“Czy opłaca się instalować Windows 7 ?”

Skoro opłacało się go kupić, więc dlaczego miałbyś go teraz nie zainstalować? :shock:

wybierz linuxa slackware,szczerze każdemu polecam ten system :lol:

jest najbardziej opłacalny bo darmowy

=D>

może da rade 7 minium 4 gb ramu nie ma sensu… bedziesz sie wku… z 7 na dysk partycja systmeowa około 70gb na sam system by mieć spokój dasz rade?

Dodane 07.06.2012 (Cz) 20:44

a pliki systemowe przywracanie systemu? pomyśł o tym

może jest studentem i właśnie dostał dostęp do programu MSDN AA? Ładnie to tak od razu wieszać kogoś?

A co do tematu, to oczywiście, że windows 7 się bardziej opłaca, to świetny stabilny system.

32bit przy takiej ilości ramu.

O win xp to byś mógł pomyśleć, jakby jakiś jakaś wyjątkowo ważna dla ciebie gra czy program sprawiał problemy w win7, co w zasadzie jest rzadkością (no chyba, że chodzi o dość stare softy)

Windows XP to już “staruszek”. Ma problemy ze stabilnością na najnowszym sprzęcie, w pełni nie obsługuje najnowszych urządzeń.

Windows 7 wymaga do stabilnej pracy minimum 2 GB RAM. 1 GB RAM to niestety za mało (dysk twardy i stronicowanie znacząco obniża wydajność systemu). Jeżeli planujesz dokupić 2 GB pamięci RAM zainteresuj się 64-bitową wersją. System jest stabilny. Nie warto bawić się w optymalizację systemu programami zewnętrznymi. Do zapanowania nad systemem wystarczy CCleaner (usuwa pliki tymczasowe).

Windows 7 po instalacji zajmuje około 12 GB na dysku. Bezpiecznie jest przydzielić na partycję systemową minimum 50 GB.

FadeMind

No nie do końca się z Tobą zgodzę. Faktem jest, że XP to już „staruszek”, ale jak dla mnie to właśnie najbardziej stabilny system operacyjny – wystarczy poczytać różne fora internetowe związane z tematem i wypowiedzi ludzi na temat 7. Być może jest to wina użytkowników tego systemu i ich braku umiejętności posługiwania się nim, ale osobiście posiadam oba systemy i mimo wszystko o wiele mniej problemów sprawia mi XP. Jeżeli chodzi o programy to ilość takich programów, która nie współpracuje z systemem XP na obecną chwilę jest wręcz marginalna. XP jako system operacyjny będzie wspierany do 2014r, więc można się spodziewać, że i programy (przynajmniej do tego czasu) będą budowane z uwzględnieniem tego systemu operacyjnego.

Jeżeli chodzi o kości pamięci ram? 2GB na „pokładzie” to przy zainstalowanej 7 naprawdę mało. System „zje” mu połowę, więc siłą rzeczy pozostawienie tylko 1GB jako dostępnej pamięci fizycznej na pewno spowolni mu działanie wszelkich aplikacji zainstalowanych na komputerze.

Jest jeszcze jedna kwestia. Nie zostało zadane podstawowe pytanie. Do czego luckyskill chce używać swojego komputera z Win7 na pokładzie? Jeżeli tylko do codziennej pracy – przeglądania stron internetowych etc. to i tak 2GB pamięci (jak dla mnie) nadal zbyt mało. Jeżeli dorzucimy do tego jeszcze gry to zamontowane obecnie 2GB pamięci na 100% będzie za mało.

luckyskill

Jeżeli mimo wszystko zdecydujesz się na zainstalowanie Win7 to najpierw pościągaj sobie wszelkie sterowniki od karty graficznej dźwiękowej etc. zgodne z Twoim nowym systemem operacyjnym i wrzuć sobie na płytkę – na pewno Ci się to przyda.

Mając taki sprzęt będzie chodził jak piorun. Wybieraj 7 chyba że jesteś strasznie związany z XP to nie będę się sprzeczał.