Czy opłaca się instalować Windows Professional?

Witam.

Ostatnio zacząłem mieć problemy z oprogramowaniem.Windows Home Edition zaczął się starzeć liczne błędy w programach i nie tylko doprowadzają mnie do szału :!: :!: :!: Więc zdecydowałem się na zmianie oprogramowania.Windows 7 i Vista odpadają na tym sprzęcie:

<—Płyta główna:Elitegroup computer system (ECS)

<—Procesor:Intel Core 2 Duo (2,13GHz)dwurdzeniowy

<—RAM: 2 GB

<—Karta Graficzna:Nvidia GeForce 9500 (1GB)

Nie mam wyboru nowszej wersji Home Edition nie mam muszę zakupić Professional ale czy się opłaca instalować takie stare oprogramowanie I OTO MOJE PYTANIE :smiley:

Liczę na pomoc.

Nie rozumiem… Windows XP to XP, H i P bardzo upraszczając to to samo, różnica to kilka funkcji. XP powinien działać bardzo dobrze na tym sprzęcie.

Masz SP3? Co to za błędy?

Dodane 18.07.2012 (Śr) 17:27

Do tego najnowsze możliwe sterowniki i powinno wszystko działać. Może system trzeba przeczyścić?

Kupować w dzisiejszych czasach Windowsa XP to głupota, a już w Twoim przypadku to kompletna głupota.

Professional nic Ci nie da prócz wyrzuconej kasy w błoto.

Lepiej zajmij się tym co masz, przeczyść system, zaktualizuj sterowniki… lub nawet sformatuj i nagraj sobie czystą kopie XP jak masz już bardzo uwalony i zaniedbany

Też Cię nie rozumiem. Twój komputer z łatwością uciągnie Win7 i będzie się bardzo wygodnie pracowało. Ja sam piszę właśnie netbooka i mam tam dużo słabsze części i system chodzi bardzo dobrze.

Kup Win7 Home Premium i zainstaluj, albo wgrać Win8, który nie dawno został udostępniony publicznie.

BvB , głupoty wypisujesz, 7 pójdzie na tym sprzęcie bez problemu.

Win7 pójdzie spokojnie. Jeszcze jakbyś dołożył drugie tyle RAM-u, to byłoby jeszcze lepiej, a RAM drogi nie jest.

ty nie podałeś nazwy płyty głównej ale jej producenta

dobrze jakbyś napisał jaka to płyta dokładnie

oraz

napisał jakie problemy masz na XP

Windows 7 pójdzie spokojnie ale chodzi mi o gry które będą się ścinać na tym sprzęcie pójdą mi tylko jakieś stare gry typu San Andreas pisałem już o moich błędach w Windows XP i nikt mi nie pomógł więc nie bd się rozpisywał po raz 2 windowsa Home mam z 2002 roku

rradek21

Robiłem wszystko co napisałeś po kilkakroć i /cenzura/ za przeproszeniem

Windowsa XP Professional mam gdzieś w piwnicy więc nie muszę kupować przed chwilą się o ty dowiedziałem 7 kupie sb na nowym sprzęcie więc jak się professional niczym nie różni od home to go zainstaluje.

Witaj

nie instaluj ,ani nie kupuj xp Professional

kup sobie wersje windows 7 32 bity home

http://windows7.pl/polecamy/porownanie- … ows-7.html

http://www.skapiec.pl/site/cat/3006/comp/676242

P.S

a to sprawdzałeś

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

Panie BvB , mam troche gorzsy sprzęt

<—Procesor:Intel Core 2 Duo (1.8GHz)dwurdzeniowy

<—RAM: 2 GB

<—Karta Graficzna:Nvidia GeForce 8500 GT

I doświadczałem te systemy na tym sprzęcie XP Home .XP Prof , i Win 7.

Aktualnie jadę na Home i też miałem błędy nie wiem czy podobne czy inne bo nie napisałeś może daj linka jak pisaleś na forum. Używając chwilę Profesional sprawował się jakby lepiej system był żwaszy. A Win 7 sprawuje się ogólnie dobrze na moim sprzęcie ale niektóre gry powodują drugie tyle zużycie procka w okolicach stu procent . Też masz Nvidie a podobno stery od niej dają zwiększony narzut obciążenia na procka podobno przez nieudane stery Nvidi pod Win 7 i u mnie tak wychodzi. Ale niektóre gry chodzą nie gorzej i grafika jakby ładniejsza. Czyli Twój troche lepszy od mojego procek może ograniczać niektóre gry na W 7 przez stery Nvidi pod Win 7. Chyba że się w tym kierunku coś poprawiło. Co do błędów i używając dalej Xp Home z dzisiejszej perspektywy błedy wynikały przynajmniej w moim przypadku przez niestabilny zasilacz, rózne zwiechy blue screny, wadliwy dysk, wadliwa plyta główna. Teraz Home chodzi nie mal tak samo jak wtedy żwaszy XP Prof. Dodatkowo do gorzej pracy systemu może przyczyniać się przymulający antywirus. Nie wiedząc jakie błedy miałes nie można na sto procent stwierdzić że na XP Prof będzie lepiej. Płyta była oryginalna bo Ja taką mam do dzisiaj XP Home i w dobrym stanie.

Ty kolego to masz nie problem ze sterami od Nvidii ale z grafika, bo ta grafika nadaje się tylko do offica a nie gier :lol:

Nie będę opisywał wszystkiego bo to by was zanudziło ponieważ są to śmieszne błędy nie blue screeny czy coś ale najpoważniejszy błąd jest tu:

–>http://www.speedyshare.com/2yNxa/bez-tytulu.bmp

Gdy instaluje niektóre aplikacje narazie śa to:

-Safari

-Camtasia Studio

-Java !!

W błędzie wszystko jest opisane więc jeśli to nie sprawa oprogramowania to ja już nie wiem co.

Dodane 18.07.2012 (Śr) 21:12

czy-oplaca-sie-instalowac-sevena-moim-sprzecie-t495797.html

Czekam na odp :wink:

przetestuj to i będziesz wiedział jak sprawa wygląda

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/download

I tak za bardzo sobie nie pograsz, ponieważ obecne tytuły wymagają 4GB RAMu. Chyba, ze dołożysz I wgrasz system x64, to wtedy będzie inna gadka.

rradek21 , masz racje nie tylko grafika ale i procek do gier się nie nadają. Ale na XP na moim sprzęcie więcej gier płynnie pójdzie jak na Win 7. A że stery NVidi dają większy narzut obciążenia procesora dwurdzeniowego na Win 7 to nie był mój wymysł tylko można było znaleźć takie informacje w necie http://nvision.pl/2-rdzeniowy-procesor- … ils-1.html i tak to u mnie wyglądało.

Co do błędów BvB , czy instalowałeś wszystkie poprawki z windows update masz service pack 3. Jesli tak to szkoda że nie masz innej instalki XP-Home.

Jak na Home Edition mi skyrim chodzi need for speed hot pursuit i wiele innych tytułów więc nie mów mi tu o ramie

Na HE owszem, ale jak wrzucisz 7, będziesz już potrzbował 4GB… Weź sobie wymogi sprzętowe pierwszej lepszej gry, a sam zonbaczysz, ze w przypadku 7 wymaga mocniejszego sprzętu, niż XP. Swoją drogą na twoim miejscu zutylizowałbym(sprzedał) płytę, RAM,procesor i grafikę na Allegro, dołożył kasy i zainwestował w podstawkę AM3/AM3+, ponieważ AMD daje możliwość montażu procesorów nowszego socketu w starszym, np. w AM2+ możesz włożyć procki na AM3, jednak jest tutaj ograniczenie, bo możesz włożyć tylko takie, że moższe być koniueczność wgrania nowszego biosu i włożysz tylko takie CPU, jakie obsługuje dana wersja BIOSu, a jeszcze precyzyjniej mówiąć chodzi tutaj o sekcję zasilania, bo ciężko raczej włożyć do płytry CPU, który ma np. 125W TDP, a sekcja może zasilić max. CPU o TDP 95W.

Może jest późno, albo ja głupi jestem, ale dalej nie rozumiem w czym problem i po co masz kupować nowy system. Albo go wyczyść, a jeżeli jest taki syfilis, że nie możesz sobie z nim sam poradzić, to nie możesz ponownie na czysto zainstalować tego Windowsa HE którego masz?

Piotr92

Nie muszę grać we wszystkie gry które wymagają 4GB Ramu spójrz sobie na DIRT2 lub na Gothic II jest dużo fajnych gier które nie wymagają tak dużo ramu kolega napisał wyżej że FIFA12 chodzi mu na 2GB na WINDOWS 7 !!

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi już zdecydowałem dziś udaję się do sklepu po Windows 7 Home Premium temat do zamknięcia.

Mnie akurat chodziło o te najnowsze tytuły…